Ideální je pro nejlepší investice zlato

Zlaté slitky nebo investiční mince jsou nejen krásné na pohled, ale také správné na investice. Nenajdete je ve zlatnictví, ale koupit si je můžete v bankách nebo ve specializovaných firmách. Důvod, proč investovat do zlata, je velmi jednoduchý. Zlato je prostředkem pro zachování hodnoty. Můžete ho kdykoliv vyměnit na hotovost. Je to nejlepší investice, která sice nepřinese vysoký zisk, nicméně můžete zabránit ztrátám v době krize.

Zlato jako investice

Investičním zlatem se rozumí především zlaté mince a slitky cihel, které jsou kupovány z důvodu investice. Zlaté slitky jsou cihličky různé váhy, které navíc mohou být doplněny o certifikát pravosti. Slitky cihel by měly mít tyto údaje: značku výrobce, váhu, údaj o ryzosti, výrobní číslo slitku a certifikát pravosti. Po zlatých mincích vydávaných ČNB je v současné době velká poptávka, a proto tržní cena převyšuje cenu zlata. Pro investici do zlata jsou vhodnější světově uznávané investiční mince.

Výhody investice do zlata

Velkou výhodou je to, že investiční zlato je osvobozeno od DPH, investice do stříbra už je zatížena daní. Zlato můžete poměrně snadno prodat ve zlatnictví či speciálních obchodech. Výhodněji prodáte investiční zlato doplněné o certifikát, popřípadě zatavené v neporušeném obalu. Tento velmi vzácný kov se na naší planetě nachází v omezeném množství, a proto je stále vyvíjen tlak na růst ceny. Důležitou vlastností zlata je vysoká hustota, která umožňuje koncentrovat peněžní hodnotu. Zlatá náleziště jsou rozptýlena na mnoha místech naší planety. Zlato tedy umožňuje zkoncentrovat do malého objemu velkou finanční hodnotu. Investicemi do zlata si uchováváte hodnotu majetku, chráníte se před inflací.

Nevýhody investice do zlata

Nevýhodou je to, že nákupem investičního zlata nijak zvlášť nezbohatnete a hrozí vám riziko krádeže. Můžete si pronajmout bankovní trezor a zlato do něj uložit, ale nebudete moci s majetkem kdykoliv disponovat a pronájem vás vyjde na nemalé peníze. A rada na závěr: nakupujte investiční zlato jen z ověřených zdrojů. Pozor si dejte na internetové aukce.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.