Pub kvízy a speciální akce jako záchrana venkovských hospod

hospoda

Covidová doba má na svědomí snížení počtu venkovských hospod. Řada z nich díky izolaci lidí zanikla, a do většiny místní nechtějí chodit ani dnes. Provozovatelé hospod nyní lákají lidi na zábavu. Jedná se o nový způsob, jak zvýšit jejich návštěvnost. Pub kvízy ale samozřejmě baví lidi nejen na venkově, ale i ve městech.

Nabídka jídla a pití je až na druhé koleji

Po vědomostních kvízech je řada lidí jako žhavá což se ostatně projevuje i na tržbách, které jsou srovnatelné s víkendem. Třeba ve čtvrtek hospoda vydělá jako o víkendu. Díky kvízům řada hospod ožila, lidé se díky této formě zábavy rádi vrací zpět. V některých obcích mají kvízy dokonce pozitivní sociální efekt, v pub kvízu vidí lidé příležitost, jak se svými přáteli stýkat pravidelně alespoň jednou týdně.Pomohu kvízy k záchraně hospod?

hospoda

Foto: Pixabay

Bude to stačit?

Tržby venkovských hospod upadaly, tudíž bylo zapotřebí vymyslet něco nového. Mnozí majitelé a provozovatelé hospod jsou dost aktivní, a tak se nového nápadu hned chytili. A s dílčím úspěchem. Podle společnosti Dotykačka se tržby za poslední čtyři roky propadly tržby restaurací o 42 procent dolů, od začátku covidu skončilo kolem 15 procent podniků. Nyní je otázkou, jak vysokou laťku nasadí tento nový způsob zábavy a zda si lidé cestu do hospod opět najdou.

Zdroje informací: https://www.irozhlas.cz/ekonomika/hospody-na-vesnicich-i-v-malych-mestech-muzou-zachranit-kvizy-trzby-jsou-podobne_2406011012_pj

https://www.mujrozhlas.cz/zpravy-z-vysociny/hospodske-kvizy-muzou-zachranit-podniky-na-vesnicich-i-v-malych-mestech-trzby-pri

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.