Propouštění České pošty před Vánocemi postrádá logiku

Pošta

Vánoce se blíží a pomalu prosáklo to, že Česká pošta bude propouštět, a to zřejmě více než 2000 lidí. Konkrétně se jedná o 2 371 lidí. Česká pošta informovala jak úřad práce, tak odbory. Důvodem pro propouštění je podle této instituce zefektivnění práce. Vcelku zajímavá informace, otázkou zůstává, jestli půjde skutečně o zefektivnění. Po zkušenostech veřejnosti z let minulých jde o skutečně zajímavou informaci.

Stanou se nadbytečnými

Přesně tak, výpovědi těmto zaměstnancům by měly být doručené v prosinci. Podle předsedkyně odborů České pošty Jindřišky Budweiserové by mělo dojít k dalšímu propouštění také v březnu příštího roku. Vše ale zatím včetně přesných počtů není jasné. Neví se toho zkrátka poněkud více. Snad jen to, že by mělo dojít k zefektivnění práce.

Ve hře jsou hospodářské výsledky

Je vcelku jasné že zkostnatělý systém pošty potřebuje nějaký nový impuls. Náklady na zaměstnance samozřejmě nejsou nejnižší. Podnik není zrovna v nejrůžovější situaci, a tak je zapotřebí začít jednat. Zaměstnanci by samozřejmě měli dostat finanční kompenzace dle zákona. Nejvíce by se mělo propouštět v Praze. Postrádat, respektive nepostrádat bude Česká pošta jak řidiče, tak i listonoše a zaměstnance na přepážkách.

Předvánoční čas jako podivná doba na rozhodování

Česká pošta se každoročně dostává před Vánocemi pod největší tlak. Letos v případě koronaviru tomu bude stejně. Situace se zřejmě ještě zhorší. Informace o propouštění sice. mohou interně kolovat v nejvyšších místech této společnosti, ale jakékoli veřejné vyjádření v tomto ohledu vhodné jistě není. Zbytečně tak dochází ke spekulacím. Budoucnost ukáže, jak to nakonec bude vypadat. Třeba se skutečně provoz zefektivní a pocítíme to i my, klienti.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.