Virtuální kancelář v Praze: Sázka na úsporu a prestiž

Kancelář

Kvalitní administrativní zázemí by mělo být součástí působení jakékoli společnosti. Ne vždy tomu tak ale bývá. Především firmy disponující sídlem na ne příliš známé adrese, případně neplnohodnotnou virtuální kanceláří, mohou z hlediska budování brandu a prestiže ztrácet. Je to škoda, jelikož si stačí zařídit virtuální sídlo v Praze u renomované společnosti. Jak by takové virtuální sídlo mělo vypadat a jaké jsou jeho přednosti? To vám prozradíme v následujících řádcích. Samozřejmě nezapomeneme doporučit ani společnost, jež vám se zařízením virtuální kanceláře pomůže.

Plně vybavená virtuální kancelář

Pojem virtuální kancelář je sice vcelku hojně využívaný, nicméně mnozí lidé netuší, oč se jedná. Rozhodně nelze za virtuální kancelář považovat pouze poštovní schránku, kterou si podnikatel zřídí na některém prestižním místě. Jednat by se mělo o standardně vybavené kancelářské prostory disponující veškerým podnikatelským servisem včetně recepce.

Osobní přítomnost není nezbytná

Konkrétní podnikatel určitě nemá povinnost osobně se v místě virtuální kanceláře zdržovat. Záleží jen na něm samotném, jestli bude chtít v kanceláři být, nebo nikoli. V živnostenském zákoně je pouze zakotveno, že daná osoba musí místo, ve kterém se virtuální sídlo společnosti nachází, označit názvem společnosti a uvést IČ. Děje se tak dle § 31 odst. 2. Jinak také podnikatel musí prokázat vlastnické či užívací právo k daným prostorám, a to dle stejného paragrafu. Všechny tyto podmínky vám ale zajistí spolehlivý poskytovatel virtuálního sídla.

Doručování pošty je jednoduché

Vše se řeší tak, že po obdržení pošty dostanete notifikaci na email, případně sken. Veškerou poštu vám mohou poskytovatelé virtuální kanceláře posílat dle vašeho přání a domluvy. Jinak není problém se pro samotnou poštu také zastavit, když budete aktuálně v místě. Uložena bývá standardně na recepci.

Prestiž je velmi důležitá

Pro budování vaší značky je nezbytné, aby se o vás vědělo jako o známé společnosti. Zařízením virtuálního sídla si jednoznačně pomůžete k tomu, že na vás budou obchodní partneři, zákazníci a klienti pohlížet zase trochu jinak.

Menší množství kontrol

I tuto skutečnost je možné považovat za výhodu. V Praze se nachází velké množství firem a kontroly z různých úřadů se tak logicky konají s poněkud nižší frekvencí. Když už vás jakákoli kontrola navštíví, bude všechno připraveno včetně zasedací místnosti, kde lze veškeré záležitosti podrobně probrat.

Vsaďte na profi virtuální kancelář na Praze 9

Naším tipem je virtuální kancelář na Praze 9. Poskytuje ji společnost Virtuální kancelář Praha s.r.o. K dispozici budete mít veškeré administrativní služby a můžete se spolehnout na veškeré splnění náležitostí, jež s provozováním virtuální kanceláře souvisejí. Samozřejmostí bude i výhodná cena za virtuální sídlo.

 

Virtuální kancelář: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.