Porovnání běžných účtů

Chystáte se založit si běžný účet, ale nevíte, která banka nabízí pro vás ten nejlepší? Přečtěte si, podle kterých kritérií si běžný účet vybrat. Vybírejte pečlivě a pouze takový běžný účet, u kterého opravdu využijete všechny nabízení služby. Je zbytečné platit za něco, co nebudete využívat.

Běžný účet

Běžný účet je základním produktem každé banky. Slouží jak k hotovostnímu, tak bezhotovostnímu platebnímu styku. Na běžném účtu disponujete se svými penězi. Můžete peníze vkládat, vybírat či převádět z vašeho účtu na jiný. Běžně je na účet zasílána mzda od zaměstnavatele. Na tomto účtu si můžete zřídit trvalé příkazy či svolení k inkasu. Můžete využívat telefonní nebo internetové bankovnictví a samozřejmě budete mít svoji platební kartu. Obejít se bez běžného účtu je v dnešní době prakticky nemožné.

Podle čeho vybrat běžný účet

Vybrat si běžný účet není jednoduché. Zaměřte se na výši poplatků a nabídku služeb. Zamyslete se, jak často budete běžný účet využívat a především jaké služby využijete nejvíce. I jedna banka vám může nabídnout více běžných účtů a vy si můžete vybrat podle poskytovaných služeb ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Můžete si vybírat podle dostupnosti bankomatů, podle elektronického bankovnictví, podle ceny za vedení účtu či platební karty, která bude odpovídat vašim požadavků. Mnoho bank nabízí možnost kontokorentu, povoleného přečerpání účtu, ale výše se u každé banky liší.

Srovnání běžných účtů

Srovnání běžných účtů není vůbec jednoduché, prakticky to ani úplně nelze. Paušál každého běžného účtu v sobě zahrnuje něco jiného. U některých cena za vedení účtu opravdu zahrnuje pouze vedení, jiný běžný účet však v této ceně zahrnuje i měsíční výpis. Některé banky nabízí balíček, kde jsou k běžnému účtu navázány i další služby jako například internetové bankovnictví, platební karta a jiné. U jiných běžných účtů si za tyto služby musíte připlatit. Každá banka má ve svém balíčku něco jiného. Vybrat si banku můžete pomocí internetu, kde aktuální nabídky běžných účtů velice jednoduše srovnáte.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.