Poměrně výhodně nabízí cestovní pojištění VZP

Chystáte se vycestovat do zahraničí? Ať už strávíte v zahraničí jakkoli dlouhou dobu, měli byste se nechat pojistit proti různým událostem, které mohou během vašeho pobytu nastat. U VZP si můžete vybrat z 3 typů nabízených balíčků, využít slevy jako pojištěnec VZP a také se připojistit. Cestovní pojištění si budete moci sjednat online.

Cestovní pojištění VZP

Proč byste si měli sjednat cestovní pojištění, když máte Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC)? Odpověď je velmi jednoduchá. Cestovní pojištění poskytuje celkovou ochranu při pobytu v cizině, kdežto zdravotní péče na Evropský průkaz nemusí být vždy bezplatná a úplně dostačující. Například za ošetření zaplatíte ve většině zemí minimálně spoluúčast. Cestovní pojištění VZP má celou řadu výhod. Výše limitu u pojištění léčebných výloh je až 3 miliony korun, ale sjednat si lze i pojištění s neomezeným limitem.

Typy balíčků

VZP nabízí 3 typy balíčků. Základním balíčkem je balíček MINI, který obsahuje pojištění léčebných výloh a pojištění odpovědnosti za škodu. Balíček OPTIMAL zahrnuje to, co základní balíček, a navíc i úrazové pojištění a pojištění osobních věcí. Nejobsáhlejším je balíček ELITE, který zahrnuje dva předešlé balíčky a je rozšířen o pojištění pro případ hospitalizace. VZP nabízí také Rodinný paušál, díky kterému může rodina získat slevu až 75 %. Celoroční pojištění do Evropy pro celou rodinu za balíček OPTIMAL činí 1 957 Kč. Podmínkou je délka jednoho pobytu v zahraničí maximálně 90 dní.

Využijte i možnosti připojištění

Ke všem těmto balíčkům si navíc můžete sjednat připojištění. VZP nabízí sjednání pojištění pro nebezpečné, extrémní či profesionální sporty, protože základní balíček zahrnuje pouze sporty rekreační. Jedete-li na Slovensko, kde budete chodit po horách, sjednejte si pojištění zásahu Horské záchranné služby pro Slovensko. Pokud jedete do zahraničí se svým zvířetem, máte možnost sjednat si pojištění veterinární péče pro psy a kočky, které zahrnuje pojištění nákladů na veterinární léčbu a zpravidla se vztahuje i na škodu, kterou by mohlo vaše zvíře způsobit. Výhodné je mít sjednané i pojištění storno zájezdu, díky němuž vám bude proplacena větší část nákladů spojených se stornem. Můžete se dále připojistit pro případ hospitalizace nebo využít připojištění v době pracovní cesty.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *