Mastecard

Pokladna jako bankomat. Využíváte cashback?

Služba cashbacku existuje v České republice již nějakou tu dobu. Konkrétně 12 let. Využíváte tuto službu? Jde o oblíbenou možnost, jak ihned po nákupu vybrat peníze. Až 3 000 korun. Od července existují nová pravidla týkající se této platební možnosti, pojďme se i je tedy zesumírovat.

Kdy se cashback nejvíce vyplatí

O nejvýhodnější cestu, jak vybrat peníze, jde, pokud nemáte jinde po ruce váš bankomat. Je totiž zadarmo, a nemusíte tedy platit poplatky za využití bankomatu jiné banky. Jak to tedy funguje? Prostě při platbě kartou, řeknete prodavačce, že byste rád vybral hotovost. Ta vám ji vydá z kasy a přičte vám ji k útratě, kterou zde platíte kartou. S klasickou debetní kartou k běžnému účtu tak neplatíte nic. Pokud tak učiníte s kartou kreditní, je zde poplatek, který však vychází do dvaceti korun.

Kde cashback využívat?

Cashback využijete v sítích obchodníků Albert, dále v prodejnách COOP, Globus, Penny market, Žabka, Teta, EuroOil a dále. Není vyloučené, že i malé obchody, které nejsou v žádném řetězci, budou mít tuto možnost na kase. V součtu je to asi tisíc míst v celé republice. S hustotou sítě v ČR by tak neměl být větší problém. Navíc nové podmínky, které platí od července, přímo vybízejí k čerpání hotovosti touto cestou.

Podmínky výběru

Podmínky, při kterých si můžete vybrat od pokladní v obchodě, by měli být všude stejné a jednotné. Před změnou pravidel jste museli nakoupit a platit kartou alespoň za 300 korun. Poté jste mohli využít výběr až do výše 1 500 korun. Nové podmínky jsou však jiné, a nutno dodat, mnohem atraktivnější. Zákazníky totiž již neděsí, žádná povinná částka. Stačí nakoupit za tu nejnižší sumu, tedy jednu korunu, a máte možnost kartou vybrat až 3 000 korun. Zvýšil se tak tedy i limit maximální výše výběru. Tyto podmínky platí od července 2018.

Sdílet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *