Investice

Investujete? Pozor na sousloví Výnos až…

Chtěli byste investovat? Pak se nejspíše setkáte s tím, že na vás budou mnohé společnosti útočit s tím, že vložení finančních prostředků s nimi je nejvýhodnější. Čím se vlastně budou holedbat? Především vysokou úrokovou sazbou. Ta je dnes prakticky u skoro všech finančních produktů velmi nízká, a tak člověk prahnoucí po investování vyšší čísla vždy zaznamená. Tradičně se před tyto číslice vkládá slůvko až. Je totiž všemocné. Slibuje nejvyšší možné úročení, na které se zkrátka a jednoduše většinou obyčejný smrtelník nemá šanci dostat.

Prodloužení akcí není žádným problémem

Každý si dá čas od času pauzu. Prostě nikdo nedokáže jet celou dobu naplno. Finanční instituce ano, věřte tomu! Často dávají na obdiv to, že mají vynikající akci s x procentním úročením pouze do pátku. Poté ovšem zjistíte, že akce dále úspěšně pokračuje. Proč by také ne, když dané společnosti vydělá neskutečné obnosy peněz!

Efektivní úrok v akci

U investování lze pracovat s termínem efektivní úrok. Jedná se o obdobnou veličinu jako je roční procentuální sazba nákladů u půjček, tedy RPSN. Jestliže vám daná společnost nebude schopna odpovědět na otázku, jaký je efektivní úrok, investování s ní pozbývá smyslu.

Lepší úrok dostanete, když…

Častokrát se můžete k výhodnější úrokové sazbě dostat jenom tehdy, když si zakoupíte danou společností nabízený produkt. K čemu vám ale takováto věc bude? Samozřejmě k ničemu!  Jen si na ní poskytovatel opět vydělá. Vy sice získáte užší úrok, nicméně zaplatíte úplně někde jinde.

Selský rozum a matematika

Porovnejte si možnosti investování u různých společností a jednoduše zjistíte, kde to bude výhodnější. Mimo jiné si také prohlédněte kompletní podmínky, za kterých jsou investice realizovány. Na supervýhodné akce zapomeňte a neodlehněte ani tehdy, když vám budou do hlavy za každou cenu tlačit, že akce končí za několik vteřin!

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *