Pojem mikropůjčky je nedefinovatelný

Pojem mikropůjčky je dnes poměrně hojně skloňován, nicméně jen málokdo ví, jaká je jeho skutečná definice a podstata. Právě proto je zapotřebí jej pořádně osvětlit a poukázat na to, co vlastně mikropůjčky znamenají a čím se vyznačují. Podívejme se na něj tedy poněkud blíže. Určitě se na mikropůjčky zaměříme jak z hlediska výše potenciální půjčené sumy, tak třeba z pohledu dalších charakteristik. Určitě je třeba říct, že pouze o celkovou výši půjčené finanční sumy se jednat nemusí. Ostatně přesvědčme se sami.

Výše mikropůjčky se může lišit

Jedním z nejdůležitějších aspektů mikropůjčky je bezesporu celková finanční suma, kterou nabízí. Nejčastěji se jedná o částky okolo 10 000 korun. Najdeme ale i půjčky, jež lze řadit do této kategorie také a nabídnou mnohem vyšší obnosy. Typická je třeba půjčka od společnosti Home Credit, která dokáže poskytnout žadatelům až 150 000 korun. Klasikou jsou půjčky od Ferratum Bank anebo nebankovní půjčka u Providentu.

Bez potvrzení příjmů

Typickým znakem mikropůjček je i fakt, že jsou poskytovány bez potvrzení o výši příjmů. Pokud tedy nemáte zrovna vysokou výplatu, stejně si budete moci o půjčku jako takovou zažádat. Tato skutečnost je vynikající třeba pro ženy na mateřské dovolené anebo pro invalidní či starobní důchodce. Jedná se totiž o skupiny lidí, kteří jinak na bankovní úvěry v podstatě nemají žádný nárok. Mikropůjčky jim přitom dokážou pomoct.

Individuální pohodlné splácení půjčky

Typické jsou tyto menší úvěry také tím, že dávají poměrně individuální možnosti splácení. Není tak problém přesně si vytvořit na míru splátkový kalendář, který si budete sami dodržovat. Mnohé společnosti nabízejí splácení na velmi dlouhou dobu a také potenciální odložení splátek. Sami tak budete bez větších potíží schopni splácet tak, jak vám to bude vyhovovat.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.