Vyplatí se investice do stříbra

Investiční stříbro není v České republice až tak využívané, jako je tomu u ostatních drahých kovů anebo nemovitostí. Nejvíce se investiční stříbro prosazuje hlavně ve Spojených státech amerických. Samotné stříbro nepředstavuje investici v onom pravém slova smyslu. Slouží zejména jako efektivní uchovatel hodnoty. Není ovšem problém spekulovat i o tom, že se cena stříbra bude poněkud měnit. Mnohdy se může jednat o celkem velké rozdíly. Pokud budete hlídat cenu stříbra na trhu, můžete na něm poměrně solidně vydělat.

Světové zásoby stříbra klesají

Momentálně jsou světové zásoby stříbra poměrně nízké a neustále klesají. Děje se tak hlavně po zásahu států, které se snaží cenu stříbra držet v určitých hranicích podobně, jako je tomu u ceny zlata. Hlavním současným zdrojem stříbra je pochopitelně jeho těžba. Díky tomu, že již byla vytěžena mnohá naleziště, dochází ke vzrůstu ceny. Obecně je odhadováno, že kompletní zásoby stříbra budou vytěženy do 20. let tohoto století.

Investiční bublina okolo stříbra

Jak již bylo řečeno, cena stříbra je i přes jeho nedostatek stlačována dolů uměle, a to vládami států. Nejčastěji je to patrné při srovnání jeho ceny s cenou zlata a jiných drahých kovů. Světové zásoby stříbra jsou pro srovnání přibližně 4x vyšší, než je tomu u zlatých zásob. Obchodovatelného stříbra je ovšem 10x méně, což je třeba si spíše uvědomit. Obchodování s ním je tak nepoměrně složitější,než je tomu u zlata.

Aktuální cena investičního stříbra

Spekulace o ceně stříbra jsou díky zmiňovaným skutečnostem na místě. Investiční stříbro všeobecně nebude zvyšovat svou hodnotu. Průmysl bude od spotřebitele fakticky neustále poptávat větší množství stříbra, nicméně jeho cena bude dále stlačována za pomocí jednotlivých států dolů. Stříbro se tedy bude nakupovat v malém, a to i za mnohem vyšší ceny.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

  1. Sergej Odpovědět

    Dobrý stručný článek shrnující to nejpodstatnější co se týká investování do stříbra. Přidáte něco podobného např. i o investování do zlata? Našel jsem jeden docela zajímavý článek zde investomanie.cz/clanky/investovani-do-zlata/ tak to můžete použít třeba jako podklady pro další článek 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *