Hospoda

Plíživý zánik hospod v malých vesnicích: Na vině jsou byrokracie a konec cigaret

Ke každé vesnici patří nejenom fotbalové hřiště, ale především tradiční hospoda. Místo, kde se setkávají štamgasti i občasní hosté, aby probrali všední i méně tradiční záležitosti, zkrátka život. Aktuálně se ale bohužel dostáváme do fáze, kdy dochází k jakémusi plíživému konci sedacích zařízení v malých obcích. Za poslední dva roky skončilo s hostinskou činností více než 2 000 provozovatelů. Malé vesnice si přitom svoji hospodu bezesporu zaslouží. Společenský život tak upadá a vesnice se často stávají jen periferií větších obcí. Co je na vině a jaké jsou statistiky? Na to se podíváme právě v tomto článku.

Kombinace třech faktorů

Hledat viníka této situace není až tak složité. Tradičně se jedná o tři faktory. Tím prvním je protikuřácký zákon. Ne každý obyčejný vesnický kluk nebo holka chtějí trávit celý čas někde venku před restaurací. Stačí si vzpomenout na starší české filmy, kde se z lokálu valil kouř jako z komína lokomotivy. Jinak ale hospodám tradičně vystavují stopku hlavně byrokracie a EET. Ne všichni hospodští si malými příjmy jsou ochotní všechno řešit elektronicky.

Pár typických příkladů

Začít můžeme malou obcí na Zlínsku Komárovem. Tři stovky obyvatel ztratily uzavřením hospody radnici, společenskou místnost a prostor pro rozebírání obecních i jiných věcí. Jedním z důvodů zavření hospody byla skutečnost, že starší majitel už nechtěl řešit EET. I tak se ale hledá nový nájemce. Nelahozeves je další vesnici s nějakými 2 000 obyvateli, kde hospoda chybí.

Hospoda

Hospoda chybí cca ve třetině obcí

Obcí, jako jsou zmiňovaný Komárov nebo Nelahozeves, je hodně. Situace byla zmapována sdružením místních samospráv a hospody chybí ve více než třetině obcí. Zhruba 1 800 jich zaniklo za poslední tři roky. Vezmeme-li v potaz vesnice do 10 000 obyvatel, pak z celkového počtu zmapovaných 6 127 je hospod jenom v 4 313 z nich.

Jak z toho ven?

Alternativ je spousta, přičemž hodně důležité je především snížení byrokracie týkající se provozování podniků. Ministerstvo pro místní rozvoj podporuje kulturní domy a centra. Otázkou je, zdali to bude stačit.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

91 komentářů

 1. Michal Odpovědět

  EET vadí pouze zlodějům a podvodníkům! nepřiznávačům a krácečům daní a výdělku! Takže ať si putykáři klidně zavřou své hampejzy !!

  1. Pavel Odpovědět

   Ty budeš asi pěkný k…t, že?😃to byly vždy nejlepší hospody na vesnicích,fajn vzpomínky a ty zábavy, teď to jde vše do hajzlu díky takovým jak jsi ty, děkujeme!!!!

  2. Karel Odpovědět

   Ty seš fak kretén Micahle. Oni se spíš nechtěj srát s těma kravinama od stbácký svině.Dělám v obchodě eet používám ,ale naprosto chápu starýho hospodskýho co se nechce zabývat těma pitomostma co na ně soudruzi chystají. Nehledě na to že nějakej inteligent vymyslel zákaz kouření v hospodě?? Pro těch pár šušňů co vydělaj na venkovský hospodě se nevyplatí nechat se šikanovat od těch sviní.

  3. sudo Odpovědět

   Ono se tím nevyřešilo vůbec nic hospodu zavřeli a točí po garážích zaváží to stejně pivovary a státu to nepřinese ani korunu to jsou jen bláboly

  4. Jana Odpovědět

   Tohle může napadnout jen debila, kterej jen stojí s natožeou rukou, a spolíhá se jen na druhé a sám nehne ani prstem, fuj, a bohužel takových je spousta,

  5. Josef Hrubý Odpovědět

   Co ty jsi za blba? Co asi b těch hospodách na vesnicích mohli našidit. Podívej se do zrcadla a hned si dej facku za to jak si blbej.

 2. René Odpovědět

  René,
  článek sice z hezkým nadpisem, ale trochu zavádějící, provozuji gastro v ČR již 25let, a důvody proč dochází k redukci provozoven u nás bych shrnul takto – na vesnicích zůstaly bohužel velmi nízké ceny poskytované služby – dnes nemůžete uživit hospodu, kde je velmi malá marže – lidská práce je mnohokrát drahží než byla a na vesnici vymírají provozovatelé hospod, kteří to dělali skoro zadarmo – jejich děti jdou do města , do světa a dělají kariéru, nebo pracují ve firmách anechtěli by zůsta každý den v hospodě za 10 000,- měsíčně, to je cena za pokrok, který nastal. Takže , né kouření, sám mám radši hospody bez smradu, né byrokracie a EEt – pokladny mají v celé evropě a hospody a restaurace taky, ale především nízké ceny a nedodtatek levné pracovní síly , zavinil, že nikdo z nastávající české mladé generace si nechce vzít do velmi levného pronájmu hospodu třeba v naší vesnici.

  1. martin Odpovědět

   Pokladny mají v celé evropě. Ale ne online. To má snad 5 států na světě-my,chorvatsko,nevím slovensko a mongolsko. Všichni ostatní jedou na fiskální pamět a neřeší nutnost odeslat EET do 24 hodin pod velkou sankcí. Což je paráda,když mi PC kleklo v pátek večer a kde rychle sehnat někoho,kdo to dá dohromady..Nemám problém s registrací tržeb,nemám problém s placením daní,ale mám obrovský problém,jakým stylem je to děláno. Na malé s houfnicí a velkým se odpouští v stamilionech

  2. Jana Odpovědět

   Máte částečně pravdu, ale to je právě ten účel. Ten kdo to nezvládne, to zavře, mladí jdou do města do fabriky. Protože, Babiš chce mít vše pod kontrolou, buď EET a nebo lidi ve fabrikách. A ti chytří, jdou pracovat a platit daně do zahraničí,

 3. Lubomír Odpovědět

  Vážený pane (Michal) hlavní problém je v tom, že se jako hospodský, nebo provozovatel obchodu na malé vesnici neuživíte.

 4. Petr Odpovědět

  Michal
  28.1.2020 v 17:14
  Odpovědět
  EET vadí pouze zlodějům a podvodníkům! nepřiznávačům a krácečům daní a výdělku! Takže ať si putykáři klidně zavřou své hampejzy !!
  —————————————————————————————————————————————————————————————-
  Lžete a zapomínáte připočítat ostatní náklady které zvedají cenu

 5. Jan Coufal Odpovědět

  Je to trochu zavádějící. Největším problémem není zákaz kouření u nás se nekouřilo dlouho před zákazem. Největší problém je cenová politika pivovarů. Jestliže si můžete koupit jedenáctku za 9,9o lahvovou, o plastech ani nemluvit, a v hospodě stojí 25,- tak si tam zajdete jen občas a to na dva kousky a přes týden pijete lahváče doma.

  1. Dragan Odpovědět

   Potvrzuji názor p. Coufala, jsem bývalý hostinský a lahvové pivo bylo vždy dražší než točené/náklady/
   nemluvě o 2litrových petkách, mám-li možnost koupit v akci 11″ pivo v marketu do 10ti kč, koupím
   basu či dvě a dám si doma u tv /manželka je ráda/. S kamarády v restauraci tak jednou za měsíc,
   oslavy realizujeme také koupí soudku na zahradu/samozřejmě z velkoobchodu/.Jediná možnost
   jakou vidím, že obce dají provozovnu do nájmu za symbolickou korunu, budou přispívat v zimě na otop
   a finanční úřad je nechá žít coby nezizkovku nebo nějakou veřejně prospěšnou službu veřejnosti.
   Za takých podmínek bych to zkusil jako důchodce kdekoliv.
   Míra

  2. Gaos Odpovědět

   Trefa do černého. Nákupka je úplně cenově jinde a není třeba aby pivko stálo jako u nás 29 Kč, a navíc točené z tanku takže ho kupují ještě levněji než „bečkaři“.

 6. Jan Odpovědět

  Souhlas s tím problémem nekouření. Já nekouřím, manželka ano. Proč bych měl sám sedět v hospodě a ona laškovat s cigaretou před hospodou s cizími chlapy. No a cena piva v krámě a hospodě je také dost rozdílná. EET je asi ten nejmenší problém.

 7. Wvs Odpovědět

  Michale ,Michale.Váš názor je naprosto zcestný. Nevím zda máte vůbec nějakou zkušenost s provozováním hospůdky kdy máte návštěvnost 10 lidí za den. Zkuste topit, svítit a prodat aspoň dvacet piv a přitom všem si vydělat. Kolik asi tak vydělám? Holt jsem asi bokem a vy jste dokonalý ekonom nebo hodně frustrovaný člověk.

 8. Lupínek Odpovědět

  Ono to mozna taky bude tim, ze mezi ty ozungry a dezolaty chce malo kdo dobrovolne chodit, teda alespon vetsinu lidi co znam by ani ve snu nenapadlo lozit do vesnicke nalevny

 9. Alois Odpovědět

  Michal je blb , myslím ze je to cenama ,v obchodě pivo 9kc v hospodě 30 a už jste zloděj ,pánové pivo by mělo stát normálně 50 ,marže jako u kávy nebo i limo ale to by nikdo nepřežil ,nikdo neví co je stim práce kolik peněz to stojí ještě vedle ,a výpity mosci NATO nikdy nepřijdou ,pivo je služba lidu na to nikdo nezbohatne jen zchudne

 10. míra Odpovědět

  To sorryjako nemají číslo na andyho čerpače: Stačí mu brnknout a on to prostě budelíp zařídí! Neb vláda odborníků nekecá, ale maká, tak slíbí na zmírající vesnické pohostinství nějakou tu dotaci.Jak prosté.
  Koblihu?

 11. Pavel Odpovědět

  Nemá žádné zkušenosti,jen to tak chudák placl,se tu nechtěně prichomejtnul,jinak nevidím důvod aby tady něco psal😃

 12. Libor Odpovědět

  A nepomáhají zavírání hospod i pivovary svou cenovou politikou?? Pivo stávalo stejně lahvové jako točené, dnes lezou pivovary do prd… řetězcům a z lidí v hospodě by chtěly sedřít kůži. Na vesnici se lidi dohodnou, kašlou na EET , zákaz kouření i cenovou politiku pivovarů, popíjí v garáži bez asistence úřadů.

 13. Jirka Odpovědět

  Z meho pohledu je take duvod ceny piva v hospodách. Třeba taková točená Plzeň stojí v hospodě 36kč, a lahvová 20kč.

 14. pavel Odpovědět

  Zákaz kouření udělal hodně moc,bydlím na předměstí okresního města a v pohostinství jsem pracoval deset let. Byl problém udržet stůl pro štamgasty od pondělí do neděle,svátek nesvátek. Dnes je ta stejná restaurace kde se vařili meníčka i minutky a obědy přes ulic, otevřená dvakrát týdně a zeje prázdnotou.
  A také se tam sehnal každý řemeslník i nedostatkový materiál,tím nemyslím kradený,pro šťouraly.
  Pavel

 15. venda Odpovědět

  Jeden z hlavních důvodů je i ten, že kde kdo s živnosťákem si může koupit soudek piva ve velkoobchodě
  v podstatě za cenu jako ten hospodský. To znamená……na vesnici se žije převážně v domcích se zahradou a garáží, a kdo k tomu má ještě živnosťák (a je jich hodně), koupí soudek (k tomu mu půjčí ještě pípu zadara) a ejhle hospůdka pro partičku je na světě. Ještě něco ugrilovat, nebo vyudit…..
  no neberte to ……….

 16. Boban Odpovědět

  Myslím, že provozovatelé všech obecně potřebných (prospěšných) provozoven, jako, hospody, prodejny, řemeslné práce zjevně pro místně blízkou potřebu a pod by od jistého počtu obyvatel obce (nevím kolik) neměli platit daně vůbec (nemyslím soc. a zdrav). Většinou jsou vybrané daně stejně poměrně nízké, (agenda, výběr a kontrola stojí stát zřejmě více). Návrh: vést jednoduché účetnictví příjmy a výdaje v excel prográmku, jednou za rok poslat FÚ a jednou za delší čas formální kontrola zápisu příjmů, výdajů (místně přiměřených) se současnou kontrolou skladu s doklady o nabytí. Soc. a zdrav. podle přiměřeného paušálu. Pochopitelně by se v tomto režimu nejednalo o obce s prokázaným vyšším objemem příjmů z turistiky, blízkosti center a pod.
  Nejsem ekonom ani podnikatel. Boban

 17. Jarda Odpovědět

  Sám jsem se raději na to vybodl. Ne kvůli EET. Ale kvůli buzerace od každého státního pohunka. Hygieny začínaje, úřad práce, ČOI, hasičům, FU a po majitele co chtěl nájem konče. Každé zatukani na dveře přineslo lejstro a povinnost. Revize hasičáků, elektra, hromosvodů, výtahu, plynových spotřebičů atd atd. Kvůli jednomu darmozroutovi – rozumej zaměstnanci jsem ztratil 2 dny smyslplnne práce měsíčně. Přehledy na socku a zdravotní pojišťovnu jsem dával osobně. Totéž i nesmyslné kontrolní hlášení. Přez datovku mi nikdo neporadil. vše završilo, když jsme spadli do DPH kvůli 150000,-. Přeju si ať, každý má tu zkušenost co já, a sám si řekne jestli těch pár tisíc za to stojí. Teď jsem taky darmozroutem mám o 30% míň než z podnikání a hlavu čistou. Tak vy rejpalové co jste v životě dokázali jen velké hov..no, můžete si to zkusí na vesnicích. Hospod k mání je dost.

 18. Jaroslav Odpovědět

  Každý má svou pravdu, zdá se. Ano, práce je drahá. Hlavně ovšem těch, kteří hodnoty nevytvářejí, ale jen mísí. Obrazně řečeno: na 1 dělníka je 10 úředníků. Ti mají ovšem vyšší platy, že? Nové programy si žádají nové počítače, nové úředníky, managery, ajťáky, atd. A nejlépe používat ještě paralelně papír a tužku. Co kdyby se data z PC ztratila? Potřeba dalších úředníků, atd. Všichni mají tisíc poradců, asistentů, atd. Kolik lidí asi musí uživit 1 pivo v restauraci, kromě sládka a výčepního? Na vesnici se EET jistě vyplatí! Co kdyby měl hostinský o pár kaček víc, než je těch zmiňovaných 10 tisíc? A když si u piva za 30 Kč chlapi nemůžou dát ani cigaretu, proč by tam chodili? Tak se nám ta společnost pěkně rozpadá, učeně: atomizuje. A někomu to jistě vyhovuje. A nehovořte mi o škodlivosti např. kouření. Byl jsem na 2 pohřbech v jeden den. V relativně nízkém věku odešli 2 lidé, kteří žili celý život slušně a zdravě. Nekouřili, nepili, sportovali. Do posledního dne pracovali pro rodinu a společnost. Jde totiž o to, co jíme. Ale o tom se nemluví!

 19. Balů Odpovědět

  Někteří si děláte asi srandu – takže třeba Bernard 11 nákupka 1 pivo 12 – 14, prodej hostu 28, takže 14 korun vejvar z piva je kurv. málo ?Chudák musí platit daně – já je jako zaměstnanec neplatím???? To by každému vyhovovalo aby vejvar nepřiznal a šlo to do kapsy……
  Osobně již rok nekouřím a hulil jsem jako vláček, kouření mě potkalo ji v 10 letech takže skoro 50 let, po té co začaly Sparty být víc jak za 80,- tak jsem řekl že jim to nedám a nedal jsem …..Od 2. ledna kdy jsem řekl místnímu škrholovi, že 28,.ká je za pivo moc a on se divil tak mu to prostě nedá a richtik, zatím jsem nedal ani lahváč, možná až přijdou hice….no a přes tyden mu tam sedí 2 – 3 místní opilci v pátek o něco víc, ale dělá svatby a oslavy a na tom si mastí kapsu + ubytování tak žije….

  1. Petr Odpovědět

   ta nákupka nesedí chlapče,mrkni na google keg 11 Bernard a bude tvá přiblblá koblihová hlava překvapená

 20. Jiri Odpovědět

  Hlavnim problemem je to,ze vyrobci lezou do zadku řetezcum a vozi pivo pod naklady a o potravinych nemluve a sudove pivo stoji 2x vice jak lahev a k tomu EET ,zakaz koureni ,naklady zamestnancu,najem apod takze hospody nemaji sanci a bude hur

 21. Jakub Odpovědět

  Je mi až líto, kolikrát si tu musím přečíst, že někomu vadí, že pivo v hospodě stojí 36 Kč, když v obchodě 20. A z čeho se má jako ta hospoda uživit? Jasně, koupím si bednu lahváčů a budu se tetelit, že jsem ušetřil 2 kila.

  Věřím, že ne po několika hodinách, ale po několika minutách lekce selské ekonomie by si šetřílek konečně mohl uvědomit, že i za to, že to pivo má kde a s kým pít je potřeba platit. Doporučoval bych vyrazit na pivo někam za hranice a najdětě si třeba v Německu knajpu, kde pivo stojí pod 2 eura? Nenajdete. A jo, na západě knajpy skutečně zavírají, když do nich málokdo chodí, protože za to, za co se u nás s prominutím každej Honza stříská jak pes, mají oni třetinku Heinekena.

 22. A Odpovědět

  Drobní podnikatelé jsou většinou svobodomyslní lidé , schopní říkat svůj názor s argumenty . Všichni živnostníci víme, proč jsme kdysi začali a víme, proč nás dneska nechtějí normálně nikde zaměstnat .
  V 50 . letech bylo jednodušší likvidovat , teď se musí postupovat demokraticky . A

  1. René Odpovědět

   proč by nás někde nezaměstnali? v dnešní době?? dneska máme spoustu možností, vy i vaše děti – školy, vzdělání, práce u nás nebo v zahraničí. všichni máme na výběr, a kdyby to bylo jednoduché, dělal by to každý a měli byste vedle sebe hospod 20, Takže, prosím, bez nářků a vzůhuru do toho, anebo do práce, firmy hledají na každém rohu. A další pravdou je – jsem z karvinska, že když byla opravdu bída o práci – otevřelo si hospodu spousta živnostníku z bídy ,a dřeli tam za pár peněz a třeba se srdíčkem pro štamgasty, ale dneska už je doba hojnosti a lidi radši půjdou do zaměstnání nebo do důchodu, není třeba se lopotit na vesnici v hospodě, – ale přijdou vietnamc nebo indové a zase to propukne, nebojte

  2. Vladislav Odpovědět

   Kecy prdy – ojebávat a neplatit daně -to tady bylo za vlády rozkradačů, a když už není z čeho brát a je potřeba platit daně, tak jsou všichni podnikavci ukřivdění – hov…. ještě tvrdějc a pořádně brát podnikavce hákem a žádné odpisy – pěkně daně – doložit výdaje a příjmy a danit a danit…..protže 90% vychcánků chce z prdu vydělat majlant a jen ojebávat lidi….

   1. GABO Odpovědět

    To víte, nebo si to jen myslíte? Jen si to myslíte! Představujete si, jak se ti všichni zloději měli a mají. Jste jen další génius od vedle. Úplně vedle. Zkuste si to…

 23. milda Odpovědět

  To je zase blbost. Nekuřácký zákon, EET a byrokracie není to co zabíjí hospody na vesnici.
  Mnoho lidí si sedne s kámošema na zahradě pod pergolu, něco ugiluje a pije budto točené nebo lahváče, vše je vyjde na zlomek, protože si vše udělají sami (hospoda má velké náklady na mzdy, daně, nájem atd.). To má i tu výhodu, že manželky se mužou přidat a nep…..u, že je chlap v hospodě.
  Někde jdou cestou, že si točí pivko někde v garáži či hasičárně a opět se obsluhují sami a cena je jinde a navíc si tam i kouří nebo jako u nás nekouří.
  A taky si to spočitejte kolik by toho musela hospoda vytočit a prodat aby se uživila? To je na malých vesnicích naprosto nereálné ( leda snad s kuchyní když budou někde u hlavní silnice).
  Podívejte se na hospody u nádraží, ty již prakticky nikde nejsou a to zanikly dávno před EET, zákazem kouření. Ty zničily nájmy od SŽDC, teda vlastně už dnes SŽ.

 24. petras Odpovědět

  V hospodě se odjakživa kouřilo, pilo pivo, hráli se karty a mluvilo se spolu, dnes není třeba mluvit je věk počítačů, není třeba nic shánět všeho je dostatek, mladí se nechtějí napájet pivem a mluvit se stejně starými – mají sociální sítě a chtějí se bavit, marjánka a jiné.
  Takže nesmutněte je konec starých časů a už se to nikdy nevrátí…………………………….Lidi na vesnici nemají čas ráno vyrazí do města za prací a vrací se v 17 a 18 či později a nikdo nemá chuť jít ve všední den zapařit a ráno s dunící hlavou vyrazit do práce a ještě se potkat s chrániči schovanými za popelnicí hrající se na strážce rychlosti….a přijde pátek a je třeba něco udělat a věnovat se rodině – gril a bečička se vytáhne z garáže a nikdo nepotřebuje podporovat gastro podnikavce kteří hrabou první milion……Tak takhle je to na vesnicích a žádné eet není na vině, staříci si totiž nemají kde sednout a zahrát karty, zapálit si a nadávat na režim, mohou přijít do moderní hospody kde se nekouří, je předražené pivo a sedí tam pár zbohatlíků kteří si myslí že sežrali moudrost světa a jejich modlou jsou jen prachy a majetek…………Bohužel taková je doba…..

 25. Jarda Odpovědět

  Nikdo by neměl nařizovat podnikateli jaký styl hospody bude provozovat – kuřák-nekuřák. Do hospůdky na vesnici se chodilo vždy na pokec a nějaký ten lokální humor. Ten kdo od pradávna provozoval hospodu, nebyl nějak obzvlášť bohatý, vždy ušetřil jen tím, že vlastně byl v hospodě a neutrácel, navíc neměl jen hospodu. Měl buď obchod, nebo se dopoledne živil jinak, druhou prací a otvíral navečer. Tolik buzerace od úřadů a darmožroutů co je dnes také nikdy nebylo. Proto se nedivme, že se popíjí v garážích. Národ je nemocný, i malá kultůra chcípá, lid se nechce družit, vládne závist.

 26. Michal Odpovědět

  A co třeba že mladí do hospod nechoděj. To je podle mého největší problém hospod. Když mi bylo 20 byla hospoda z poloviny mladí lidé a zbytek močky. Dnes tam zbyly už jen ty močky a ještě jich je polovina protože jak bylo zmíněno nemaj na to a jsou z nich záclonkáři a lejou doma.

 27. Milan Odpovědět

  A co chceš,aby ti hospodského nosil zadarmo,topil ti tam,svítil,platil WiFi a co ještě.Ty jseš dobrý IQ!!!

 28. Anna Odpovědět

  Myslím, že ani na vesnici nestačí „jen“ točit pivo. Hospoda byla krom kostela, obchodu… návsi, centrem setkávání, klábosení, pomlouvání, domlouvání…Asi to chce být více akční: akce…koncerty, divadlo, mikuláš, hrací koutky venku i uvnitř a i nabídka sortimentu bohatší. Holt, dnešní lidé jsou zhýčkanější a proto i majitelé hospůdek je musí hýčkat. EET, si myslím, že je jen zástupný problém, v cizině to jde, jen u nás furt se naříká. Také, hospoda musí být nejen zaměstnání, ale i koníček…hospodský musí mít rád lidi, lidi všech kategorií a to je opravdu kumšt.

 29. Petr Odpovědět

  Pokud hospody zaniknou tak to bude jedině dobře. Z povalečů v hospodě se rekrutují většinou dlouhodobě nezaměstnaní a jak mají více let tak jsou z nich invalidní důchodci. Neznám nikoho úspěšného kdo by posedával v hospodě.Já jsem od 20 let kdy pracuji měl i 3 práce naráz(pracoval jsem včetně sobot i v neděli) a nyní ve 40 letech bych klidně mohl přestat chodit do práce,protože našetřené peníze mě vydělávají tolik peněz,že nyní už pracuji pouze na zkrácený úvazek a už se věnuji především svým koníčkům.

  1. Petr Odpovědět

   Vážený pane,zřejmě si neuvědomujete,že to co jste tady napsal,je jenom Váš názor a vám podobným.
   Uvědomte si,že vesnická hospoda patřila jaksi k těm Čechům odjakživa,ale bohužel „úspěšní“ jako Vy, to zřejmě nechápou.Tak hlavně si ve zdraví svých peněz užijte.

 30. podoubský Odpovědět

  Na obyčejný lid musí být přísnost…………bába zapomene zaplatit popelnici a exekuce jak prase a v Babišově miliarda sem,miliarda tam a nikdo nic neviděl a nikdo nic neslyšel.Ale co,hlavně že je v poslanecké kantýně u řízku za dvacku a u panáka za dvě kačky pohoda a dobrá nálada……….a někteří M.tomu ještě tleskají a Maláčová s partou se smějí.

  1. Petr Odpovědět

   Tady v ČR se politikům vládne přímo báječně! Nikdo si nestěžuje,demonstrace žádné,odbory jenom na okrasu.Kdo má nějaký problém tak jej utápí v alkoholu,proto taky má tento stát největší spotřebu alkoholu na hlavu.Potraviny zdražily za vládnutí Babiše o 100%,nyní přichází na řadu cena elektřiny,která půjde „prý“ díky emisním povolenkám nahoru.Platy v této kolonii Německa je zbytečné řešit!V Německu před 10 lety měl dlouhodobě nezaměstnaný 1000 euro.Tady po 10 letech nemá těch 1000 euro dokonce ještě spousta pracujících lidí!!!

 31. Jan Odpovědět

  Chcij en podotknout, že hlavním důvodem je nízká společenská poptávka. Lidé od určitého věku ztrácí potřebu se stýkat a dávají přednost seriálům o čemž svědčí i jejich vysoká sledovanost.
  Gaja

 32. Vlasta Odpovědět

  Péťo ,když jsi měl 3 práce naráz a pracoval jsi v sobotu i v neděli,tak tomu se říka HLADNOST

  1. wlda Odpovědět

   balů : eeeeee ne hladnost – nenažranost………a pak se o prachy pohádají děti, nebo je lehce rozhází – přesto že se na ně tatíček dřeli o sobotách a nedělích a neviděli jak jim děti rostou – je to tydýt….

 33. Vendula Odpovědět

  Jako vesnická z místa, kde zanikly dvě hospody bych taky hledala problém jinde… Jedna hospoda zanikla tak rok dva před EET a protikuřáckému zákonu, z druhé dostala paní hostinská výpověď od majitele. Prý tam chce mít raději byt.

 34. Martin Odpovědět

  Opravdu bych za tím neviděl Babiše (nejsem jeho volič) a vůbec bych do toho netahal politiku. Kdo má doma “dospělý“ děti tak ví, že je nějaký sezení na pivu vůbec nezajímá. Dnes mají úplně jiné možnosti vyžití než každý den vysedávat v hospodě jako jsme to dělali my, prorože lepší zábava prostě nebyla. Dnešní mladá generace by na pivo na vesnici nešla, ani kdyby stálo 15 Kč, max diskotéka tágem do měta, fesťák s pivem za 60 Kč do kelímku nebo travka za hospodou. Nepotřebují televizi, nefandí fotbalu ani hokeji, nepotřebují se ani vídat s kamarády, vše si řeknou přes skype nabo FB. No a ti vychovaní na pivu už tam teď ani nemají s kým pokecat, protože staří odcházejí (finance, ženská, zdraví, často i arogantní výčepák – majitel velký “podnikatel“…) a mladí nepřicházejí. Pak je opravdu lepší zajít zá kámošem a dát si s ním pár vychlazených v klidu na pergole u grilu a bazénku (za 1/3 ceny) než se rozpít v hospodě, kde vám o půl desáté už nedají pivo, protože v deset se zavírá a kvůli pár ožralcům tady přece nebudu trčet… A bojím se, že z toho není cesta ven – můžete vyhodit Babiše, povolit kouření, zrušit EET, zdražit lahvový, ale nové lidi do hospod nenaženete. A když nemáte v hospodě ani třetího do mariáše, tak tam ani nemá cenu chodit. A popravdě, aby naše děcka seděli každý den v hospodě, jako to bylo zvykem kdysi, bych asi ani nechtěl.

 35. bandolero Odpovědět

  EU nedává žádnou svobodu, všechno je podle zákonů co si lidi nevymysleli. Vše je nalajnované jak ve škole, ale kolik lidí s tím souhlasí ? To se nezveřejňuje. Nesmí se nic, kouřit v hospodě, být tam třeba do 2 do rána když nemusím do práce, zapálit si kopku se starou trávou které se potřebuji zbavit, předělat si třeba své auto aby mělo větší sílu, sebrat si třeba silnější klády v lese na topení které tam třeba leta už hnijí, vypálit si třeba svoji slivovici z vlastních švestek, vypěstovat si třeba vlastní tabák, apod. EU mi furt něco nařizuje a stát taky a já už tohle nenávidím. Proč potřebuji na všechno povolení, proč si nemůžu dělat co uznám za vhodné ? Copak si myslí stát a EU že jsem naprostý idiot a vše dělám špatně ???

  1. Roman Odpovědět

   No jo ale dobře už bylo. Jsem rád že jsem vyrůstal v době kdy jsem toto vše mohl dělat. Teda osmdesátá léta. Svobodné bez omezeni. Teď mám relativně dostatek všeho jen ten pocit mi nějak chybí.

 36. Balů Odpovědět

  Balů: Milý modrý ptáku – zde ceník z pivotéky – https://pivtom.cz/_files/200000029-f14d5f2456/Cenik_Pivtom-6.pdf – takže 19.50 a to už je druhý v řadě a mastí na tom 4 Ká, takže jsme kde blbečku – pokud chceš camrat tak bys musel mít ofiko smlouvu od Bernarda a tu ti nikdo nedá jelikož by potom hosté věděli kolik má na jednom pivu chlapče neznalý a hloupý. Jinak kobliha jsem nikdy nebyl ani jej nevolil – přesto si myslím že není takovej haj… jako Topolánkové, Špidlové a jiní až po Pana neomylného Klause a toho vol….nejlepšího ekonoma v EU. Takže puso jdi bušit ať mýš na důchod trubko.

 37. Balú Odpovědět

  ano všechno děláte špatně a je třeba Vás hlídat aby jste si neublížil……….čím dál víc mi připadá že EU je druhá RVHP ovšem s kecy o demokracii a poplatky od členů aby je mohla přerozdělovat, neboť kdo má peníze má moc a muže dělat zákony pro všechny, celkem fandím UK že tento bordel opouštějí kvůli nehorázným členským platbám a vytváření zákonů pro všechny……je mi sympatické – když před 40 lety chtěla EHK aby se v UK jezdlilo vpravo – tak jim řekli že v žádném případě, že by po nich mohli potom chtít aby neměli královnu.
  Celé tohle kramářství a živení nenažranců v EU a jejich přiblblá měna by měla jít splýchnout do Hajz….

 38. René Odpovědět

  no to bych trochu přibrzdil, regulace státem- případně EU jsme si zavinili sami – jelikož člověk -občan
  na jednu stranu chce demokracii a na druhou s ní chce vyje…t – typicky češi poláci, ukrajinci -kouřit
  chcou i tam kde to druhého obtěžuje – at si trhne, že, kalit dod dvou do rána přece můžeš – ale prosímtě zajdi si někam do nočního klubu at mně v noci netrovuje to halekání ožralů, auto si předěl a jezdi si s ním na svém pozemku at mi nezajedeš děcko a nejezdi mezi ostatní at kvůli tvému tuningu někdo zbytečně nezařve,, klády na topení si kup a nekrad někde v lese???,slivovici si vypálit přece můžeš asi 20 litůr na osobu bez daně ale ty chceš zase kšeftit co?:),na zahradě můžeš mít kedlubny nebo klidně tabák to ti nikdo nezakazuje, dokonce marijánku můžeš asi jednu nebo dvě rostliny pro vlastní potřebu,
  takže nenaříkat, ale chovat se ohleduplně ve vlastním státě k vlastním spoluobčanům a pak by to třeba mohlo fungovat lépe, to samozřejmě platí i pro spoustu politických spoluobčanů 🙂

  1. Balú Odpovědět

   dobře argumenty beru ale co zbraně – legálně držené?? Teď ti címbalové chtějí zakázat nože…..! Pičov….. do aut které jsou absolutně k hov….. např. hlídaní tlaku v pneu, euro 6, sledování spotřeby…… to je všechno nic???????????????????, Kecy o tom že jsme na tom lépe než jsme dali – více dostali – hovn…… všeho do času až nás zařadí mezi rozvinuté začneme platit příspěvky až se z toho poser……Co třeba Marakéšská dohoda o migrantech – další debilní nápad – finanční podpora migrantům stejná v celé unii?????
   Mám dojem s přibývajícím věkem, že jsme teda šlápli do pěkného hovn………Potlačit národní identitu a udělat z celé Evropy stádo………To chtění demokracie se bohužel dostává jen těm kteří na to mají – Janoušek, Nečesaný, Nečas s tou svou kunhutou co dřela jako kůň a řada dalších která má na to aby si najala špičkové advokáty a z celé spravedlnosti mají jen prdel, spravedlnost je slepá, hluchá a ………..akorát u Grose se to podařilo….

 39. Balů Odpovědět

  dobře argumenty beru ale co zbraně – legálně držené?? Teď ti címbalové chtějí zakázat nože…..! Pičov….. do aut které jsou absolutně k hov….. např. hlídaní tlaku v pneu, euro 6, sledování spotřeby…… to je všechno nic???????????????????, Kecy o tom že jsme na tom lépe než jsme dali – více dostali – hovn…… všeho do času až nás zařadí mezi rozvinuté začneme platit příspěvky až se z toho poser……Co třeba Marakéšská dohoda o migrantech – další debilní nápad – finanční podpora migrantům stejná v celé unii?????
  Mám dojem s přibývajícím věkem, že jsme teda šlápli do pěkného hovn………Potlačit národní identitu a udělat z celé Evropy stádo………To chtění demokracie se bohužel dostává jen těm kteří na to mají – Janoušek, Nečesaný, Nečas s tou svou kunhutou co dřela jako kůň a řada dalších která má na to aby si najala špičkové advokáty a z celé spravedlnosti mají jen prdel, spravedlnost je slepá, hluchá a ………..akorát u Grose se to podařilo….

 40. Balů Odpovědět

  Lehce odbíháme od tematu – dobře argumenty beru ale co zbraně – legálně držené?? Teď ti címbalové chtějí zakázat nože…..! Pičov….. do aut které jsou absolutně k hov….. např. hlídaní tlaku v pneu, euro 6, sledování spotřeby…… to je všechno nic???????????????????, Kecy o tom že jsme na tom lépe než jsme dali – více dostali – hovn…… všeho do času až nás zařadí mezi rozvinuté začneme platit příspěvky až se z toho poser……Co třeba Marakéšská dohoda o migrantech – další debilní nápad – finanční podpora migrantům stejná v celé unii?????
  Mám dojem s přibývajícím věkem, že jsme teda šlápli do pěkného hovn………Potlačit národní identitu a udělat z celé Evropy stádo………To chtění demokracie se bohužel dostává jen těm kteří na to mají – Janoušek, Nečesaný, Nečas s tou svou kunhutou co dřela jako kůň a řada dalších která má na to aby si najala špičkové advokáty a z celé spravedlnosti mají jen prdel, spravedlnost je slepá, hluchá a ………..akorát u Grose se to podařilo….

 41. Balů Odpovědět

  Lehce odbíháme od tematu – dobře argumenty beru ale co zbraně – legálně držené?? Teď ti címbalové chtějí zakázat nože…..! Pičov….. do aut které jsou absolutně k hov….. např. hlídaní tlaku v pneu, euro 6, sledování spotřeby…… to je všechno nic???????????????????, Kecy o tom že jsme na tom lépe než jsme dali – více dostali – hovn…… všeho do času až nás zařadí mezi rozvinuté začneme platit příspěvky až se z toho poser……Co třeba Marakéšská dohoda o migrantech – další debilní nápad – finanční podpora migrantům stejná v celé unii?????
  Mám dojem s přibývajícím věkem, že jsme teda šlápli do pěkného hovn………Potlačit národní identitu a udělat z celé Evropy stádo………To chtění demokracie se bohužel dostává jen těm kteří na to mají – Janoušek, Nečesaný, Nečas s tou svou kunhutou co dřela jako kůň a řada dalších která má na to aby si najala špičkové advokáty a z celé spravedlnosti mají jen prdel, spravedlnost je slepá, hluchá a ………..akorát u Grose se to podařilo….

 42. René Odpovědět

  zase špatně, zbraně eu nezakazuje, sám jsem držitelem průkazu, to co se zakazuje a je i pro nás bezpečnější jsou ůtočné varianty – dlouhý nůž – jsi snad krokodýl dundee? , zásobník na 25ran – máš starch že tě přepadne rota?, a samozřejmě že do dne sjsme byli čistými příjemci miliard – podívej na ty nové školy,školky, cyklistické stezky,chodníky apod., a samozřejmě to nemůžeme chtít zadarmo – nejsme přeci vyčůraní čecháčci??, nikdo nepotlačuje naši národní identitu, a budměe demokraté – většina čechů do eu chtěla, já taky,. A demokracie – tak tu se teprve učíme, – je to lepší než před 20 lety, ale ještě potřebujem čas se s ní naučit zacházet, takže trpělivost a chut zůstat pozitívním v blahobytu našeho česka, další generace se už ted mají lépe než my a naši prarodiče,
  ale jinak vzůru do ruska nebo severní korey – tam to je určitě paráda

 43. kárl Odpovědět

  zapomina se na drobnost a to jsou zlodejsky nastavene odvody za zamestnance… ekonomika vychazela s odrenyma usima diky nevyznamnemu kraceni dani. za to stat ziskal bonus, ze ziskal otroka, kteremu nemusi platit dovoleny, nemocenskou a zadny davky. navic casem jeste usetri na jeho duchodu… jenze bolsevicka zast je silnejsi a za cenu, ze radsi zaplati stat davky v nezamestnanosti venkovskym hospodskym, vytvori si volicskou zakladnu z levicovych lemplu, jako je nahore troll michal. diky eet se pak bures rozhlidne, vytvori na bazi dotaci vlastni sit obchudku a hospudek a bude lip. teda jemu…

 44. René Odpovědět

  zase bych nebrečel, sám podnikám a mám zaměstnance – tuto cestu jsme si zvolili, pokud některý s OSVČ naříká na moc malý důchod – a pár jich znám, – neměli se domlouvat třeba s ůčetní na čisté nule po dobu třeba 15let – a jestli to dělali – tak si třeba takhle našetřili na důchod, , dále otrokem jsem ale je to má volba, můžu jít třeba k vojákům nebo do fabriky nebo do banky nebo do kanclu a být zaměstnancem na 8 hodin a 5 týdnů dovolené a zaplacenou nemocenskou,, neé – vybral jsem si podnikání pro svou svobodu a to i s nevýhodami ,které to skýtá, nejezdím na dovolené, 28let jsem nebyl nemocen -rozuměj nepobíral jsem nemocenskou ani dávky, prostě jsem i přes ůtrapy podnikal a doufám, že budu dále, a jak jsem již říkal – jsem rád , že to není jednoduché, pak by to třeba dělal každý a bylyby hospody co 5 metrů. a nestrašte pořád nějakými konspiračněpolitickými dohodami – trh si poradí, stejně jako kdysi – všichni nadávali na vietnamce ale 100%zákazníků byli češi,
  levicově se ted bohužel stáčí celá evropa a musíme doufat, že bud včas prozřeme anebo mají soudruzi tajné ekonomické eso v rukávu a hezky nás překvapí

 45. Balů Odpovědět

  René vy jste rozený optimista ale netvrďte mi že Vás to občas nezvedá ze židle, ale asi to překousnete a jedete dál, vcelku se mi líbí Váš přístup…….

  1. René Odpovědět

   víte, v zásadě po těch posledních 100 letech tady máme konečně formu veřejného blahobytu – rozuměj ve srovnání s ostatními světovými situacemi,tzn, že se nemůžeme porovnávat jen s německými platy,
   ale po zlodějské 40tileté vládě komunismu jsme se konečně jako ekonomika a veřejný blahobyt nastartovali k demokracii, která má také své vady, ale to už jsou jen kosmetické nedostatky oproti systémům které vidíte Ve Venezueli, na Kubě, v Rusku, v Afganistánu, Bulharsku Kongu apod.
   Takže můžeme víceméně jásat a snažit se poučit schyb jaké jako lidi děláme – Viz poslední volba prezidenta, viz podpora extremistických stran, viz uvěření populistům apod. A ted ta nejlepší perlička – všchini jsme lidi, tzn že polovina tech co tady vše kritizují by nás taky okradla kdyby měli politickou funkci,další část těchto nás jsou zase tak naivní, že kdyby byli ministry. tak uvěří svým spolužákům nebo brantrancům a dají jim předraženou zakázku, a další by pod veřejným tlakem slávy udělali nějakou další blbost za kterou by sme pak zase platili všichni. Takže je třeba jen na ty chyby ukazovat a poučit se z nich na příště. Ale bohužel -politický marketing funguje a lidi jsou slepí a hluší, takže často zvolíme nějakého blázna nebo lumpa a pak toho litujeme, i to je slabost demokracie – ale pořád lepší než nějaký soudruh nebo didktátor nebo imbecil s neomezenou funkcí.

   1. Pepino Odpovědět

    René René …největší rozklad ekonomiky a zlodějna nebyl komunismus, ale to co se dělo skoro deset let po revoluci…

    1. Rene Odpovědět

     no zapoměl jste na devalvaci české koruny už 50tých letech, kdy se hodně čechů pověsilo,
     a samozřejmě rozdíl ve standartu života během 40 let ČSSR versus Německo , které prohrálo válku – to co se rozkradlo v 90. to už byla jen tečka a je to víceméně ještě dobrá cena za dnešní demokracii. Jinak doporučuji porovnat ceny za socialismu k možnostem občanů – dokonce existoval hlad a poukázky na jídlo a na zboží. Banán a pomeranč měli všichni doma z plastu na výstavce, takže to musíte shrnout komplet a garantuju vám, že byste se chtěl narodit radši dnes než ve 48,

 46. václav Odpovědět

  Vážení víte jak to vůbec v takové malé hospdě na vsi chodí a vypadá ? Hostinský starší muž či žena většinou v důchodu kterej to nedělá ani tak pro výdělek je to na přilepšenou a nechce jen tak sedět většinou mají všichni radost kde se scházet.Protože i ten kostel do kterého zatéká je zavřenej ,farář utekl jinam i s obvoďákem do města .JZD taky zrušili a restitulenti ho hned prodali a vozí se sem bordel odevšad.Autobus jezdí ráno a večer a vlak radši nestaví protože je to drahé.Dobrovolní hasiči maj starej krám kterej už neprošel stk .Fodbalisti je pár starejch dědků děti nejsou takže nedosáhnou na dotace .Takže to je zhruba stav malé vesnice proč to dříve fungovalo a byla radost zde žít ani ta Jednota už nebude provozovat konzum do konce roku a konec.Kde hledat chybu život na vsi je uplně jinej a je mi fuk zda se tu v hospodě kouří nebo né a hostínský zda má eet a přijde si na pár korun . Akorát bych si přál aby se zas vrátilo vše jako dřív lékař farář učitel i to JZD toho se už nedožiju protože jsem starej a veškerá úcta a slušnost kterou nás učili je ta tam !!!

 47. Josef Mach Odpovědět

  Ale tohle přesně oni potřebujou! Žádný srocování! Každej hezky na svým písečku a nechat se oblbovat kydama našich zkorumpovaných, imbecilních a obecně prachům z EU zaprodaným hajzlům, co si říkají politici.

 48. Méďa Odpovědět

  Pořídil si hospodu a pak ho štvalo, že mu tam lezou lidi…………………je řeč o hospodách – daně platit musí i hospodský – kolik si odepisuje z daní?? Jaký čístý vývar má z piva / 100% /ten exot co tady tvrdil že se u Bernarda pletu už se jaksi neozval, kolik má z kořalky / 150 %/ z jídla / 400% / sladkosti – horké maliny, poháry aj. /400%/takže kecy o EET a slabých výdělcích jsou jaksi mimo – problém je v tom, že lidi mají těch zlodějských cen dost a prostě nejdou + nechuť+nedostatek času+ nekuřáci………takže je to souhrn všeho…..ale za všechno může Babiš – což tvrdí demeti z řad modrých ptáků a TOP – protože se nedívají do zadu a nevidí co ti hajzlici s tímhle hospodářstvím udelali…….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *