Peníze jako dárek? Darujte raději zlaté mince

Zlaté mince

Peníze jako dárek? Upřímně řečeno, pokud darujete bankovky, dáváte najevo, že jste si s dárkem nedali příliš práce. Ano, na internetu najdete spoustu nápadů, jak se dají peníze darovat netradičně a originálně, ale pořád jsou to jenom peníze. Darujte místo nich raději zlatou minci.

Zlatá mince má podobný účel jako bankovky. Dá se totiž směnit za peníze a za ty si pak obdarovaný může pořídit, po čem touží. Na rozdíl od bankovek jde však o dárek neobyčejný a neokoukaný. Pořídíte-li například minci s vyrytím znamení zvěrokruhu, bude vidět, že jste si na jejím výběru dali skutečně záležet.

Dárek, jehož hodnota roste

Cena zlata se stále zvyšuje, takže i hodnota zlatých mincí roste. Za deset let minci, již jste dnes koupili, obdarovaný prodá za více peněz. Když bude pečlivě sledovat vývoj ceny zlata, může se mu podařit prodat ji skutečně výhodně. Navíc je dost možné, že ho inspirujete k nákupu dalších mincí a slitků. Investice do zlata se vyplatí.

Vyberte minci v hodnotě dle vaší představy

Mince lze považovat za skutečně univerzální dárky pro muže i ženy. Dají se pořídit zhruba od 1 500 Kč do 1 300 000 Kč, tedy aspoň pokud se bavíme o těch zlatých. Stříbrné jsou ještě levnější. Pro svátek lze doporučit například stříbrné mince s vyrytým jménem. V e-shopu zlate-mince.cz snadno seženete mince se všemi běžnými českými i slovenskými jmény. Chystáte-li se obdarovat nositele či nositelku netradičního jména, vždycky si ho na minci můžete nechat vyrýt.

Zlaté mince ke speciálním příležitostem

E-shop zlate-mince.cz nabízí také speciální zlaté mince k výročí svatby nebo k promoci. Ty určené na promoci na sobě mají přímo vyrytý titul. Obdarovaný tak nikdy nezapomene, k jaké příležitosti minci dostal. Prodej zlatých mincí je jednoduchý nezávisle na tom, co je na nich vyrytého. U investičních mincí totiž nejde o design, nýbrž o hodnotu samotného zlata.

Náhledové foto: Pražská mincovna

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.