Vratislav Mynář

Stížnost Mynáře na Moravce: Smutná realita hradu

Česká televize se podle vyjádření mluvčí Karolíny Blinkmové nebude zodpovídat konkrétním politikům, úředníkům ani komukoli jinému. Mezi tyto osoby se bezesporu řadí i hradní kancléř Mynář, jenž žaloval prostřednictvím dopisu řediteli České televize Petru Dvořákovi. Dopis tedy zřejmě zůstane bez odezvy, což je vcelku logické. Nač si vlastně kancléř stěžoval a co ho vedlo k napsání dopisu?

Pomluvy z úst Václava Moravce?

Kancléři Mynářovi se nelíbilo, že se o sobě dozvěděl, že je mafián a bezpečnostní hrozba pro stát. Stejně tak měl problém s tím, že byl údajně obviněn z rozkrádání a že prezident země byl označen za lháře. Podle Mynáře byla v pořadu zneužito veřejnoprávní vysílání k tomu, aby se šířily dezinformace. Hovořil také o prokazatelných lžích a manipulacích.

Osobní zhrzenost?

Podle Mynáře se měl Václav Moravec ucházet o post hradního mluvčího. Tím se na konec stala dnes již slavná postavička Jiří Ovčáček. V roce 2013 měl údajně samotný Moravec domluvenou schůzku s Mynářem. Ten ho přijal v domnění, že se bude řešit rozhovor. Prezidenta a lidi okolo něj tehdy údajně Moravec vychvaloval do nebes. Rozhodně tedy dle Mynáře nejde o nestrannou a nezaujatou osobu.

Podle Moravce jde jen o dezinformace z hradu

Hovoří konkrétně o tom, že šíření dezinformací z hradu se stalo jakousi normou. Na svém twitteru se všemu vysmál a psal o absurditě. Podle něj mají zoufalé dopisy úředníků z hradu zakrývat opravdové problémy typu hospodářské kriminality, bezpečnostních rizik a podobně. Tiskovým mluvčím hradu podle jeho názoru být určitě nechtěl.

Kde je pravda?

To se nejspíše jen tak jednoduše nedovíme. Pravda je taková, že šíření informací z hradu je dnes poměrně zoufalé a výběr médií tristní. Co se týká vypovídací hodnoty pořadu Václava Moravce, vše musí posoudit především Rada ČT.  

Zdroj info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stiznost-kanclere-mynare-na-moderatora-vaclava-moravce-dopis-generalnimu-rediteli-dvorakovi.A210907_141331_domaci_kop

Hradní kancléř Mynář: Náhledové foto David Sedlecký https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vratislav_Mynář_Praha_2013.jpg

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

6 komentářů

 1. Kolda Odpovědět

  Rada ČT nechává pana Moravce vést „svůj“ pořad naprosto neobjektivně. Je zarážející co si může pan Moravec ve veřejnoprávní TV dovolit aniž by rada ČT nějak reagovala.

 2. Jaroslav Odpovědět

  Souhlasím s tím, že dopis měl být směrován na Radu ČT. Co se týče tristní situace, osobně ji daleko více vidím na straně ČT a protože chci psát korektnšě, nemohu se proto vyjádřit k manipulátorovi Moravcovi zahnízděném v ČT stejně jako na katedře žurnalistiky Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity.

 3. Luděk Odpovědět

  No Moravec je mě celkem fuk ,ale ten blb bez prověrky co by bez strany Zemanovci nikdy nebyl kde je ten mě pije krev .Malér za malérem a vše mu projde.Doufám že se vaří voda čas se krátí

  1. Aster Odpovědět

   Myslíte, že by hradní chlív smrděl méně, kdyby tam chrápal ten šišlavý uslintaný rakouský levoboček? Nepreferuju ani toho současného, ale moc na výběr tenkrát nebylo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *