Stížnost Mynáře na Moravce: Smutná realita hradu

Vratislav Mynář

Česká televize se podle vyjádření mluvčí Karolíny Blinkmové nebude zodpovídat konkrétním politikům, úředníkům ani komukoli jinému. Mezi tyto osoby se bezesporu řadí i hradní kancléř Mynář, jenž žaloval prostřednictvím dopisu řediteli České televize Petru Dvořákovi. Dopis tedy zřejmě zůstane bez odezvy, což je vcelku logické. Nač si vlastně kancléř stěžoval a co ho vedlo k napsání dopisu?

Pomluvy z úst Václava Moravce?

Kancléři Mynářovi se nelíbilo, že se o sobě dozvěděl, že je mafián a bezpečnostní hrozba pro stát. Stejně tak měl problém s tím, že byl údajně obviněn z rozkrádání a že prezident země byl označen za lháře. Podle Mynáře byla v pořadu zneužito veřejnoprávní vysílání k tomu, aby se šířily dezinformace. Hovořil také o prokazatelných lžích a manipulacích.

Osobní zhrzenost?

Podle Mynáře se měl Václav Moravec ucházet o post hradního mluvčího. Tím se na konec stala dnes již slavná postavička Jiří Ovčáček. V roce 2013 měl údajně samotný Moravec domluvenou schůzku s Mynářem. Ten ho přijal v domnění, že se bude řešit rozhovor. Prezidenta a lidi okolo něj tehdy údajně Moravec vychvaloval do nebes. Rozhodně tedy dle Mynáře nejde o nestrannou a nezaujatou osobu.

Podle Moravce jde jen o dezinformace z hradu

Hovoří konkrétně o tom, že šíření dezinformací z hradu se stalo jakousi normou. Na svém twitteru se všemu vysmál a psal o absurditě. Podle něj mají zoufalé dopisy úředníků z hradu zakrývat opravdové problémy typu hospodářské kriminality, bezpečnostních rizik a podobně. Tiskovým mluvčím hradu podle jeho názoru být určitě nechtěl.

Kde je pravda?

To se nejspíše jen tak jednoduše nedovíme. Pravda je taková, že šíření informací z hradu je dnes poměrně zoufalé a výběr médií tristní. Co se týká vypovídací hodnoty pořadu Václava Moravce, vše musí posoudit především Rada ČT.  

Zdroj info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stiznost-kanclere-mynare-na-moderatora-vaclava-moravce-dopis-generalnimu-rediteli-dvorakovi.A210907_141331_domaci_kop

Hradní kancléř Mynář: Náhledové foto David Sedlecký https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vratislav_Mynář_Praha_2013.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.