Od rozvodu Billa Gatese drama nečekejte

01_gates

Rozvody celebrit a dalších bohatých lidí jsou vděčným námětem reportáží v bulvárních i serióznějších médiích. A pokud se rozvádí přímo jeden z nejbohatších lidí světa, je jasné, že o tomhle rozvodu se bude mluvit po celém světě. Přiznejme si ale, že novináři i čtenáři jejich článků touží především po nejrůznějších pikantnostech, sporech a hádkách o podílu na pohádkovém bohatství. K jejich zklamání lze očekávat, že ničeho takového se v případě rozvodu Billa a Melindy Gatesových nedočkají.

Kamarádský rozvod

Podle portálu Bloomberg je v současné době čisté jmění Billa Gatese 145 miliard dolarů (v přepočtu přes 3 biliony korun). Dělit takovou částku není jistě snadné, na druhou stranu život ani jedné strany nijak neovlivní, zda se majetek rozdělí v poměru 46:54 nebo naopak. A pokud jsou obě části rozvádějícího se páru rozumní a vysoce inteligentní lidé, pro které není nejvyšší životní hodnotou být označen v bulvárních médiích za „vítěze“, k dohodě nakonec v poklidu dospějí.

To se navíc koneckonců již s velkou pravděpodobností stalo, neboť Gatesovi mají zpracovanou tzv. smlouvu o odluce, kterou soud téměř jistě pouze potvrdí. Není samozřejmě pochyb o tom, že tuto smlouvu připravovali právníci obou manželů dlouhé měsíce.

Další věcí je, že Gatesovi se již v minulosti zavázali (spolu s Warenem Buffetem) většinu svého majetku stejně nakonec věnovat na dobročinné účely. A to nemluvíme o tom, že všechny tři děti Billa a Melindy jsou již dospělé.

02_dolary

Foto: Pixabay

Spolupráce nekončí

Významnou část aktivit obou manželů tvoří správa společné dobročinné nadace. V tom chtějí oba i nadále společně pokračovat. Všechno tedy nasvědčuje tomu, že senzací lačný bulvár tentokrát ostrouhá a půjde o zcela skandálů prostou událost. Nadace Billa a Melindy Gatesových bude i nadále pracovat na dobročinných projektech. Půjde tak o velmi civilní a decentní rozvod, kdy ani jedna ze stran nebude bulváru našeptávat důvěrné infromace ani se pokoušet svého ex-partnera očernit. Přesto se ale čistě díky velikosti jmění, které se bude dělit, zařadí mezi nejdražší rozvody historie.

Zdroj informací: https://edition.cnn.com/2021/05/05/success/melinda-and-bill-gates-separation-contract/index.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.