Obří akvizice Microsoftu: kupuje herního vydavatele za rekordní částku

microsoft

Svět velkého byznysu a obřích akvizic rozvířil v úterý 18. ledna Microsoft, když oznámil, že kupuje jednu z „těžkých vah“ videoherního byznysu, společnost Activision Blizzard. Co k tomu Microsoft vedlo, co to bude znamenat pro hráče a co pro celé toto odvětví zábavního průmyslu? A kolik Microsoft za Activision Blizzard vlastně zaplatil?

Akvizice vpravdě obří

Jak již bylo zmíněno, v úterý se na veřejnost dostala zpráva, že Microsoft učinil historicky největší akvizici celého videoherního byznysu, když za neuvěřitelných 68,7 miliardy dolarů (v přepočtu asi 1,5 bilionu korun) koupí vydavatele herního obsahu Activision Blizzard.

Microsoft lovil ve videoherních vodách již minulý rok, když v další velké a významné akvizici převzal společnost ZeniMax, pod kterou patří i slavné studio Bethesda. To se ale jednalo o „pouhých“ 7,5 miliardy dolarů. Dnešní akvizice je téměř desetkrát větší.

hry

Foto: Pixabay

Jaký cíl Microsoft sleduje?

Jestliže s Bethesdou Microsoft získal světoznámé herní značky Fallout nebo The Elder Scrolls, koupě Activision Blizzard mu vynese vlastnictví značek jako Call of Duty, Starcraft, Warcraft nebo Diablo.

Je zřejmé, že už to samo o sobě je nesmírně významné a dělá to z herní divize Microsoftu největšího hráče na poli AAA titulů. Zvláště v konkurenčním boji se Sony (jejich souboj se odehrává především v rovině herních konzolí Xbox vs. Playstation) se jedná o zbraň ohromného kalibru. Microsoft ale sleduje nákupem ještě další cíl.

Výkonný ředitel Microsoftu Satya Nadella v komentáři k nákupu uvedl, že videohry budou hrát zásadní roli při vývoji a nástupu metaverse. Zdá se, že tento pojem, který do obecného povědomí dostal především Mark Zuckerberg, nedá spát ani dalším velkým hráčům na trhu…

Zdroj informací: https://www.e15.cz/byznys/microsoft-kupuje-vyvojare-her-call-of-duty-a-candy-crush-za-1-5-bilionu-korun-1387010

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.