Moderní způsoby investování

Investice

To, že volné peníze je výhodné investovat místo toho, aby ležely ladem na běžném účtu s minimálním úrokem a ztrácely tak díky inflaci hodnotu, je zřejmé čím dál většímu množství lidí. Dnešní doba navíc umožňuje vybrat si z celé řady různých investičních nástrojů. Kromě těch notoricky známých jako jsou akcie, komodity nebo třeba měny, se objevují nástroje nové. Jedná se o nástroje související s novými technologiemi, ale také investice ve své podstatě tradičnější, ale realizované inovativním způsobem. Jaké jsou konkrétní příklady zajímavých investičních nástrojů?

Vytvoření finanční nezávislosti

Velmi důležité je také vytvoření vlastní finanční nezávislosti. Nejde o nic složitého. Počítat je nezbytné především se vznikem osobního rozpočtu, který si stanovíte na dané období. Tím pádem budete mít jasno v celkové hodnotě volných finančních prostředků, jež bude moci bez problémů investovat. Případná ztráta peněz pak nebude nijak výrazně tragická. Musíte se zkrátka naučit šetřit a přesně sledovat veškeré vaše výdaje, tedy jak ty pravidelné, tak i občasné. Nic složitého. Zajištění finanční nezávislostifinanční nezávislosti nemusí být nijak náročné.

Investice do nemovitostí

Jestliže potřebujete finanční prostředky investovat z dlouhodobého hlediska, není od věci vsadit na investice do nemovitostiinvestice do nemovitosti. Jejich cena je sice aktuálně poměrně vysoko, nicméně určitě se nepočítá s tím, že by šla dolů. Ideální je mít naspořeno dostatek peněz a nebrat si hypotéku. Ty se totiž úrokovými sazbami dostávají přes 5 %, což je ve srovnání s minulostí markantní. Sazby se totiž nedávno pohybovaly ještě kolem 2 %!

Crowdfundingové investování

Princip crowdfundingu je dnes využíván v mnoha oborech a jeho prostřednictvím shání na své peníze jak nezávislí tvůrci obsahu, tak developeři. Zatímco v prvním případě má ale crowdfunding spíše podobu předplatného určitého produktu, v tom druhém je čistou investicí.

Crowdfunding je pro malé a střední firmy zajímavou možností, jak získat kapitál na další rozvoj, Z hlediska investora je to potom investice nabízející zajímavé zhodnocení a vysokou míru zajištění. Příkladem může být investiční crowdfunding finGOODinvestiční crowdfunding finGOOD, který umožňuje investorům podílet se na úvěrování českých developerských projektů firem s relevantní historií. Na investory zde nečekají žádné poplatky a mohou očekávat výnosy až 10 procent ročně.

Zdroj info: Fingood.cz

Náhledové foto: Shutterstock

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.