Novinka v Google mapách, začnou nabízet nejúspornější trasy

mapy

Snížení emisí i případné snížení nákladů za spotřebované palivo nebo elektřinu: to bude nyní možné díky nové funkci Google Maps. Google Maps totiž začnou brzy nabízet ekologické trasy, které i když se na první pohled budou zdát delší, uleví nejen našemu životnímu prostředí, ale současně i našim peněženkám a nákladům za spotřebované paliva. To zní zvláště v současné ekonomicky napjaté době velmi slibně.

Severní Amerika již funkci zná

Zatímco pro Evropu je tato funkce novinkou, v USA a v Kanadě již Google Maps fungují s touto funkcí několik měsíců. Užitečná nová funkce chytrých map by se měla naštěstí brzy dostat i k nám. Google Maps díky ní pro řidiče vypočítají nejenom trasu, kterou bude možné projet, ale navíc si bude každý řidič moci navolit i druh spotřebovaných pohonných hmot a aplikace to zohlední.

Navigace

Foto: Pixabay

Osobní úspory i obecné blaho

Ušetřené palivo díky této funkci nešeří jen rodinné rozpočty. Ročně mohlo by se s touto funkcí mohlo celosvětově ušetřit i několik milionů tun emisí uhlíku. To by bylo v tu chvíli to samé, jako kdyby ze silnic zmizelo velké množství aut, které doteď znečišťovaly ovzduší. Umělá inteligence Google umí určit i trasu, na které řidič ušetří nejvíce i za spotřebovanou elektrickou energii pro baterii elektromobilu.

Tato funkce Google Maps v USA i v Kanadě přinesla velmi dobré výsledky, podle odhadů tam ušetřila více než půl milionů tun emisí uhlíku. Možnost využít tuto funkci má i sousední Německo a v dalších měsících lze očekávat další rozšiřování počtu zemí, kde bude dostupná.

 Zdroje informací: https://www.zive.cz/clanky/jak-usetrit-benzinci-naftu-google-mapy-vcesku-zacnou-nabizet-trasy-ktere-ulehci-penezence-i-planete/sc-3-a-218308/default.aspx

 https://www.idnes.cz/technet/internet/google-maps-mapy-ekologicka-trasa-uspora-palivo-energie.A220906_103120_sw_internet_vse

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.