Nová Sněhurka nemá ráda klasickou Sněhurku: Prince označila za „stalkera“

disney

Disney připravuje živě zpracovanou verzi oblíbeného příběhu o Sněhurce a sedmi trpaslících. Novou Sněhurkou se má stát Rachel Zegler, ale její názory na původní příběh vyvolaly kritiku a zklamání mezi fanoušky.

„Láska už není v popředí,“ říká Rachel Zegler o nové Sněhurce. V novém rozhovoru pro Variety naznačila, že klasický příběh princezny, která je zachráněna princem a žije ve snu o pravé lásce, je už pouhou minulostí.

Sněhurka bez tradičního prince

„Už nežijeme v roce 1937, Sněhurka nebude zachráněna princem a nebude snít o pravé lásce,“ prohlásila minulý měsíc Rachel. Hlavní herečka, která si film pro potřeby natáčení zřejmě jednou přečetla, dokonce označila prince za „stalkera“. Naznačila, že jeho scény ve filmu, hrané Andrewem Bernardem, by mohly být i zkráceny, protože jsou podle ní zbytečné.

„Víte, v původním kresleném filmu z roku 1937 je kladen velký důraz na její milostný příběh s mužem, který ji doslova stalkuje.“

Tento moderní pohled na klasický příběh vyvolal vlnu negativních reakcí i mezi fanoušky samotné Zegler. Přestože je podpora žen v rovnoprávném postavení ve filmech velmi populární, způsob, jakým hlavní herečka kritizuje původní příběh, potěšil málokoho. Mnozí z nich považují film za mnohem více než jen o lásce. Je to hlavně příběh o laskavosti, odvaze a naději.

Názory fanoušků

Jeden uživatel na Twitteru se vyjádřil:  Nevím, kdo je Rachel Zegler, ale už ji nemusím kvůli tomu, jak mluví o Sněhurce. Tohle je klasika. Ne všechny filmy dnes musí být o silných ženách. Můžeme mít filmy o princeznách, které jsou zachráněny princem.“

Mnozí uvažují o bojkotu filmu: Sněhurka byla vždy o laskavosti. Teď je něco jiného – bude se v novém filmu ucházet o prezidentský úřad nebo co? Nechci to vidět.“ Zegler zřejmě původní příběh vůbec nepochopila.

Film by měl být uveden do kin v roce 2024. V hlavní roli se kromě Zegler představí v roli královny i Gal Gadot.

Zdroj info: Twitter, https://insidethemagic.net/2023/08/rachel-zegler-trashes-snow-white-calls-lead-character-a-stalker-zg1/, https://www.hindustantimes.com/entertainment/their-snow-white-hates-snow-white-netizens-are-furious-over-disney-casting-rachel-zegler-as-snow-white-101691918854522.html