Nová letecká společnost našla mezeru na trhu: bude vozit psy

pes

Společnost Bark Air převeze letadlem i vašeho psího miláčka. Máte-li hluboko do kapsy, nemusíte si ale s cestováním v letadle se psem dělat příliš velké starosti. Cena jedné letenky se totiž pohybuje od 6000 dolarů výše, což je v přepočtu zhruba 143 000 korun a více. Letenky pro psy je možné rezervovat již od 11. dubna a cestu mezi New Yorkem a Los Angeles i mezi New Yorkem a Londýnem si předem v klidu naplánovat.

Společnost Bark Air přepraví jen psy, kočky musí zůstat doma

Specializovaná psí letecká společnost hodlá poskytnout psím miláčkům i jejich majitelům při cestování maximální pohodlí. Let z New Yorku do Los Angeles bude létat jednou týdně v obou směrech. Dále pak z New Yorku do Londýna dvakrát měsíčně. Cena jednosměrné letenky pro majitele i psa napříč Atlantikem není nejlevnější, cena se pohybuje kolem 8000 dolarů, tedy 190 000 korun.

První let 23. května

První cesta se psy čeká leteckou společnost Bark Air již ve čtvrtek 23. května. Míst v letadle je přibližně pro 15 psů včetně jejich majitelů. Společnost chce však zachovat veškerý komfort pro majitelé i jejich psí miláčky, chystá se tak prodat maximálně deset lístků. Kapacita maximálního počtu cestujících nebude tedy naplněna. Psi dle společnosti potřebují při cestování dostatek místa, proto by nebylo fér prodat všechny lístky.

Psi se budou moci pohybovat po letadle zcela volně. Výjimku budou tvořit turbulence, vzlet i přistání. Usednout volně budou moci i na klíně svého pána nebo se budou moci i volně protáhnout na podlaze. Vždy rozhodne situace během cesty.

Během letu v letadle třídy biz-jet se společnost postará i o vašeho psího miláčka. Chybět nebude občerstvení, granule, voda, hudba, ručníky i feromony na uklidnění. Společnost v případě zájmu hodlá rozšířit létání i o další trasy.

pes

Foto: Pixabay

Společnost Pet Airways

Společnost Bark Air není první společností, která se soustředila zvířata. V roce 2007 byla v USA založena podobná letecká společnost, která přepravovala kromě psů i kočky. Zvířata však na těchto letech neměla během cesty ani zdaleka takový komfort jako u Bark Air, musela totiž cestovat výhradně jen v přepravkách. Konat dozor nad nimi musel palubní personál a do jednoho letadla se vešlo přibližně na pět desítek přepravek. Ceny byly logicky mnohem nižší. Cena letenky za zvíře se pohybovala v rozmezí od 12 000 do 29 000 korun. Společnost však v roce 2011 zkrachovala.

Také Aeroflot 

Také ruská společnost Aeroflot zavedla v dubnu letošního roku podobnou novinku. Lidé budou moci přepravit své zvíře v přepravce přímo na sedadle. Cestovat se zvířetem bude možné v jakékoliv třídě. Služby je možné využít u společnosti Rossiya Airlines nebo přímo na vlastních letech Aeroflotu. O novinku jde proto, že většinou mohou zvířata do kabiny jen v přepravkách, které se vejdou pod sedačku, a to jen v některých případech.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/aerolinky-bark-air-letenky-psi.A240415_111601_eko-zahranicni_rie

https://eu.usatoday.com/story/travel/airline-news/2024/04/12/bark-air-jet-charter-service-flying-with-dogs/73289679007/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.