Nezaměstnanost

Nízká nezaměstnanost: Firmy musí být při hledání zaměstnanců mnohem důslednější

Ekonomika je na vzestupu, s čímž je spojen dlouhodobý pokles míry nezaměstnanosti. Ano, existují tady hrozby, že se situace může radikálně změnit. Vždyť jen slova amerického prezidenta Donalda Trumpa o clech na zboží a ekonomická válka s Čínou i Evropou patří mezi značně diskutovaná témata. Přesto to vypadá, že se nic až tolik nezmění. Firmy mají aktuálně obrovské problémy najít zaměstnance. Vždyť míra nezaměstnanosti se pohybuje od 2 do 4,7 %. V takové Praze se sotva přehoupne přes 2 %. Trh práce je totiž samozřejmě přebraný a získat správnou pracovní sílu je takřka nemožné. Tedy alespoň v případě, že ve vaší firmě nepůsobí schopná personalista či personalistka.

Profesionalizace personálního oddělení jako nezbytnost!

Jestliže chcete sehnat kompetentní zaměstnance, musíte pro to jako majitel firmy něco udělat. Rozhodně zapomeňte na to, že za vás tuto činnost obstará mzdová účetní. V mnohých firmách to chodí tak, že personalistiku řeší právě účetní nebo asistentky. Představa, v níž právě tyto zaměstnankyně dají inzerát na úřad práce a někdo se přihlásí, je maximálně scestná! Profi personalista musí znát mnohé jiné nástroje, jež jsou mnohem efektivnější a výsledkem jejich používání budou noví kompetentní zaměstnanci.

Poptávka po personalistech je vysoká

V každém případě. Najít kvalitního personalistu je poměrně velký oříšek. Firmy shánějí personalisty v juniorních i seniorních pozicích. Mnohdy i personalista junior dokáže díky rekvalifikačnímu kurzu personalistiky pracovat velmi efektivně a najít správné specialisty, již se firmě obrovsky vyplatí. Podle Jobs.cz je aktuálně personalista druhou nejžádanější pozicí vůbec!

Co by měl personalista umět?

Především musí dokonale ovládat všechny efektivní nástroje schopné přivést zaměstnance. Samozřejmostí musí být kupříkladu orientace v profesní síti LinkedIn, nábor prostřednictvím Assessment center a ovládání dalších online nástrojů a aplikací spojených s náborem zaměstnanců. Určitě musí být také maximálně komunikativní a jednání, protože jednání s lidmi napřímo či zprostředkovaně pro něj bude každodenní záležitostí.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *