Vyberte si CRM, které vám bude dobře sloužit. Jak na to?

Customer relationship management. Tři slova, která mají v moderním marketingu velkou váhu. Řízení vztahů se zákazníky je efektivní strategie, která firmám šetří náklady – staví totiž na principu udržení stávajících klientů a dlouhodobé spolupráci. Není těžké spočítat, že loajální klientela stojí mnohem méně než akvizice nových zákazníků. CRM by však nebylo dost dobře možné bez vhodně zvoleného softwaru, ovšem vybrat ten správný není snadné. Na co byste se měli zaměřit a které faktory zvážit?

Integrace s dalšími nástroji

Co je CRM jistě víte, ale možná netušíte, že při výběru softwaru byste se měli zaměřit také na možnost propojení s dalšími programy, doplňky a plug-iny. Například s e-mailovým klientem, účetním softwarem apod. Vyberete-li si CRM systém, který integraci umožňuje, vytěžíte z jeho potenciálu mnohem více.

epenize.eu_eway-crm_com_01Definice obchodních cílů

CRM je poměrně rozsáhlý obor, který řeší různé cíle. Než si vyberete konkrétní systém, zamyslete se nad svými prioritami. Je pro vás důležité minimalizovat náklady na prodej? Chcete zvýšit počet stálých klientů? Anebo vám jde spíše o přesnější predikci marketingových kampaní? Bez ohledu na to, co je vašim hlavním cílem, si předem zjistěte, zda je vámi zvolené řešení skutečně nejlepší.

Intuitivní rozhraní

CRM může být nabitý skvělými funkcemi, ale vy je nikdy nevyužijete naplno, protože se v jeho prostředí nedokážete zorientovat. Proto si vyberte software, který je uživatelsky přívětivý a umožní vám pracovat tak, jak jste zvyklí. Zároveň zvažte pořízení mobilní verze – ta vám umožní snadnou správu systému z libovolného mobilního zařízení, ať už se budete nacházet kdekoliv.

epenize.eu_eway-crm_com_02

Zkušební verze zdarma

Máte-li možnost si CRM software vyzkoušet v rámci demo verze, udělejte to. Někteří vývojáři jdou ještě dál a umožňují používání systému zcela zdarma, byť s určitými limity. K těm nejlépe hodnoceným patří český eWay-CRM, který je zakomponovaný přímo do oblíbeného e-mailového klienta Microsoft Outlook.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *