Mobilní připojení

Nevěřte tomu, že FUP a limity u většiny poskytovatelů internetu neexistují!

Mobilní operátoři se v současné době doslova předhánějí v tom, který z nich nabídne nejrychlejší internet. Samozřejmě také nejenom prostřednictvím svých sloganů hlásají, že jejich mobilní datové připojení je bez jakýchkoli omezení. Jestliže máte internet na mobilu jako doplňkovou službu ke klasickému připojení optickými kabely, pak ano. Uvažujete-li ale o mobilním připojení jako o jediné variantě, pak nepřestávejte číst. Prozradíme vám, co je to FUP, jaké jsou limity a některé další detaily týkající se připojení k internetu.

Co vlastně znamená zkratka FUP?

 

Jedná se o tři první písmena anglického sousloví Fair Use Policy. Jde o tradiční záležitost používanou u připojení tehdy, když je datové pásmo sdíleno hned několika uživateli. V tomto momentu může jeden uživatel na totožné lince omezovat druhého. Dočasně se mu tedy sníží rychlost jeho připojení. Surfovat na internetu tedy může, nicméně mnohem pomaleji, jelikož stránky se načítají nepoměrně delší dobu. Původně neměl systém samotné uživatele nijak výrazně omezovat. Objem dat je ale dnes tak velký, že internet na doma od mobilního operátora se nejen kvůli FUP nevyplatí.

Datové limity

 

Prakticky u každého mobilního tarifu existuje určité datové omezení. V minulosti se jeden z poskytovatelů mobilního internetu vytáhl s tím, že FUP zrušil. Najednou získal spousty klientů, nicméně datový limit si ponechal. Tím pádem se uživatelé nesetkali se zpomalením internetu, ale s tím, že jim zkrátka došla data a internet byl vypnutý. To hrozí samozřejmě i dnes, pokud nemáte neomezený tarif. Za ten si ovšem solidně připlatíte!

Vsaďte na jistotu

 

Naším tipem je vysokorychlostní internet společnosti AIM. Její optické sítě jsou neustále rozšiřovány v mnoha místech po České republice. Aktuálně už pokrývá tento internet Háje. Rychlost internetu činí až 400 Mb/s. Ve zbytku republiky nabízí operátor AIM DSL/VDSL sítě dosahující rychlosti až 300 Mb/s. Na agregaci a datové limity dává zapomenout.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *