Povinné ručení

Výběr a uzavření povinného ručení: Online podoba jasně vítězí

Také vám přišla domů složenka s dopisem od konkrétní pojišťovny, v níž bylo napsáno, že se zvyšuje částka za povinné ručení vašeho vozu? Zřejmě ano, pojišťovny to na své klienty zkoušejí různými způsoby. Pokud jste byli zvyklí na to, že díky bezškodnému průběhu budete po čase platit méně, pak jste na omylu. Při pohledu na částku 2761 korun jsem byl doslova omráčen. Přitom při uzavření smlouvy jsem začínal na částce 1980 korun! To už je celkem rozdíl.

Vychytralý postup pojišťoven

V podstatě každým rokem se plíživým tempem částky za povinné ručení zvyšují. Důvody si pojišťovny najdou, přičemž nejčastěji se hovoří o indexaci a dalších termínech. Já jsem pojistku nechával být a nějakou tu stokorunu jsem dlouhodobě neřešil. Když už byl ale rozdíl takový, začal jsem jednat. Ne, nevyrazil jsem na žádnou pobočku…

Vše jsem řešil jen online

Vydávat se na některou z poboček stávající pojišťovny se mi nechtělo. Jednak bych asi ztratil čas a jednak bych nakonec na cenu nedosáhl. Proto jsem nejprve navštívil kalkulačku pojištění online a pojistky si porovnal. Až poté jsem online uzavřel smlouvu na nejvýhodnější z nich. Přiznám se, že jsem nešel pouze po ceně. Všechno proběhlo bez problémů. Dokumenty mi přišly emailem a zelená karta prostřednictvím pošty. Za pojistku jsem dal 2100 korun a měl jsem v ní navíc i pojistku proti střetu se zvěří.

Přečetl jsem si články

Hodně důležité jsou samozřejmě při uzavírání povinného ručení kvalitní informace. Těch jsem měl dostatek, jelikož jsem si přečetl některé články na portálu Kalkulakapojisteni.cz. Konkrétně se jednalo o text týkající se samotného zákona o pojištění. Pak jsem chtěl znát i zkušenosti konkrétních lidí, a tak jsem si prošel tento článek týkající se pojištění u společnosti Allianz.

Hledání ideální pojistky nebylo nikdy jednodušší

Zmiňovaný portál Kalkulackapojisteni.com mi pomohl i při samotném výběru pojištění. Dokonce jsem si tady porovnal i cestovní pojistky a vybral tu nejvýhodnější pro letošní dovolenou.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *