Nechte své finance růst, investujte

Finance

Krizi, která naše životy ovlivňuje již druhým rokem máme snad už pod kontrolou, jaké tato krize bude mít pro nás ekonomické dopady pomalu zjišťujeme a jedním z nejaktuálněji probíraných je velký růst ceny, tedy inflace. Jednoduše řečeno dnes si za tisíc korun můžete pořídit něco, co jste si koupili před pěti lety. Tak tomu bylo vždy, dnes však inflace v důsledku krize dosahuje rekordní míry.

Obecně vzato platí, že jakákoliv krize s sebou přináší i nové příležitosti k investování. Co tedy můžete udělat pro to, aby se vás to nedotklo a peníze si udrželi svoji hodnotu? Investovat. Pojďme se společně podívat na to, do čeho se vyplatí vložit volné finance.

Investiční nemovitost

Jako první možnost se nabízí pořídit si investiční nemovitost, kterou můžete pronajímat a získat tak pravidelný příjem navíc. Kromě toho hodnota nemovitosti postupem času poroste, může za to především navyšování úrokových sazeb, mezd a nájmů. Investice do nemovitostí jsou považovány za nejstabilnější a nejbezpečnější, jelikož ani v době krize jejich propad není příliš markantní. V případě obav spojených s hledáním nových nájemníků a jejich postoji k platební morálce, můžete tyto starosti hodit za hlavu a nechat vše na odbornících, kteří se o vše postarají.

Investice do družstva

Investice do družstva je další variantou, jak zhodnotit volné finanční prostředky. Vklad prostředků do bytového družstva je dlouhodobá investice, která je spolehlivá a především výnosná. V případě solidních nájemníků, které si přeje snad každý investor se jedná navíc i o bezstarostnou investici. Velikou výhodu zde mohou vidět ti nájemníci, kteří si splácejí vlastní nemovitost formou nájmu a mohou tak získat právo na nabytí nemovitosti či znovu získat právo k osobnímu vlastnictví. Investoři tím získávají garanci návratu svých vložených investic.

Dluhopisy

Poslední výhodnou a zároveň nejjistější investicí jsou bezesporu dluhopisy. Ty nabízejí velmi lákavé zhodnocení peněžních prostředků. Proč dluhopisy zmiňujeme jako nejjistější? Hlavním důvodem je minimální riziko, které při této investicí hrozí. Finance nijak neklesají na hodnotě, naopak jejich vkladem je zaručené pravidelné a nadstandartní zúročení. Kupříkladu garance 6% úroku je velmi zajímavou nabídkou, se kterou se dají vaše peníze slušně zhodnotit.

Jakou variantu zhodnocení si zvolíte, záleží na vás. Využijte investice především pro svůj prospěch a růst. Společnost MMGFG se specializuje na všechny tři zmíněné možnosti investování a společně s celým týmem profesionálů vyhodnotí, jaká investice bude pro vás tou nejlepší. Porovnat Porovnat možnosti investování můžete na webu MMGFG.cz.

Náhledové foto: Envato Elements

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.