Nechte se očkovat a vyhrajte 10 milionů

01_vakcina2

Očkovací kampaň je na celém světě v plném proudu, zdá se však, že v tom západním světě jí trochu dochází dech. Zatímco v prvních fázích očkovací kampaně představovalo pro státy největší problém shánění vakcín, kterými by uspokojily ohromný počet zájemců, nyní je situace přesně opačná. Vakcíny už dávnou nejsou nedostatkovým zbožím, docházejí ale zájemci o očkování.

Firmy velí: očkovat

Stejný problém jako celé státy řeší v menším měřítku i firmy. Pro minimalizaci rizika, že se mezi zaměstnanci začne onemocnění covid-19 šířit, se snaží přesvědčit maximum svých pracovníků k tomu, aby se očkovat nechali. Často kvůli tomu vymýšlejí nejrůznější motivační programy a odměny. Jednou z nejštědřejších firem je v tomto ohledu Amazon.

Ze zprávy zveřejněné na portále Bloomberg však není zřejmé, zda bude loterie dostupná i pro zaměstnance mimo USA, pravděpodobně ne. Ať tak či onak, pozornost, kterou Amazon věnuje očkování svých zaměstnanců zcela jasně dokumentuje obavy, které má firemní vedení z šíření agresivní delta mutace. I proto bude povinnost nadále nosit roušky či respirátory platit i pro očkované. A i proto se Amazon rozhodl pro štědrou loterii nazvanou „Max your Vax“.

01_amazon2

Foto: Pixabay

Max your Vax

Již dříve rozdával Amazon svým zaměstnancům, kteří se nechali očkovat, hotovost ve výši až 80 dolarů (v přepočtu asi 1700 korun). Nyní budou mít možnost zúčastnit se loterie o 18 velkorysých cen. Dvakrát budou moct očkovaní pracovníci vyhrát 500 tisíc dolarů (v přepočtu více než 10 milionů korun) a šestkrát to bude 100 tisíc dolarů (přes 2 miliony korun). Kromě toho bude v osudí i 5 nových osobních aut a 5 luxusních dovolenkových balíčků. Celkově vyčlení Amazon na ceny 2 miliony dolarů.

Amazon se tak přidává k firmám, které se rozhodli nejít cestou zavedení očkovací povinnosti pro své zaměstnance, a namísto toho je chtějí maximálně motivovat.

Zdroj informací: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-08-06/amazon-lottery-offers-vaccinated-workers-cars-500-000-cash?srnd=premium

Náhledové foto Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.