Nebezpečí nepoužívaných webů: Hackeři je využívají k podvodům

Hacker

Zas a znovu je zde téma nepoužívaných webových stránek. Ty jsou velmi často terčem zneužití pro podvody. Odborníci upozorňují na phishingové útoky spojené s populárními streamovacími službami, které se dějí právě na těchto stránkách. Hackeři se prostřednictvím těchto stránek snaží dostat k citlivým údajům.

Slabiny opuštěných webů

Opuštěné weby se velmi často stávají oblíbeným cílem podvodníků. Zanedbaná údržba a nedostatečná ochrana vytváří ideální podmínky pro jejich zneužití. Špatná ochrana umožňuje útočníkům proniknout na stránky a zprovoznit své podvodné mechanismy bez jediného problému. Odborníci varují, že zejména platforma WordPress je často terčem těchto útoků. Nebývá to prý jen kvůli softwarové zranitelnosti, ale i díky slabým heslům.

Inovativní taktiky

Klasickými exploity to však nekončí. Podvodníci nyní zneužívají slabá hesla a uniklé přihlašovací údaje, čímž pronikají do ovládacího rozhraní webu. To jim umožňuje publikovat na stránky falešné informace a nefunkčními odkazy, které pak odkazují na phishingový obsah.

Streamovací služb

S nárůstem popularity streamovacích služeb roste také zájem hackerů. Odborníci zaznamenali stále sofistikovanější útoky, které napodobují populární platformy jako Netflix, HBO Max nebo Disney+. Na první pohled se může zdát, že jde o legitimní weby, ovšem skutečnost je úplně jiná.

Podvodné stránky dokáží napodobit autentický vzhled streamovacích služeb. Například přihlašovací formuláře jsou designově téměř totožné s těmi na skutečných webech. Dokonce stránky obsahují URL adresu, která je velmi podovná té originální. To vytváří zdání důvěryhodnosti, které uvěří hned mnoho uživatelů.

Citlivá data v ohrožení

Uživatelé často svou neznalostí nerozeznají podvodnou stránku od té správné. Tím pádem na stránku zadají své osobní a bankovní údaje. Podvodníci ihned získají přístup k jejich přihlašovacím a bankovním údajům včetně CVV kódu.

Olga Svistunova, bezpečnostní expertka společnosti Kaspersky, vyzývá uživatele k obezřetnosti. Doporučuje získávat předplatné pouze od ověřených zdrojů a používat aplikace pro správu předplatného. Bezpečná a efektivní správa je klíčová pro minimalizaci rizika podvodů a ochranu osobních informací.

S ohledem na rostoucí hrozbu představila společnost Kaspersky novou aplikaci SubsCrab. Tato uživatelsky přívětivá aplikace umožňuje snadnou kontrolu nad předplatnými, efektivní správu plateb a nabízí uživatelům nástroje pro úsporu financí.

Zdroje info: Autor, kaspersky.cz, internetembezpecne.cz, Subscrab

Náhledové foto: Pixabay