Muskova revoluce: Twitter mění svoje logo i název

elon musk

Elon Musk opět zatřásl základy Twitter po svém překvapivém oznámení. Významný podnikatel totiž prohlásil, že Twitter již brzy změní své jméno na X. Aby nezůstalo jen u slov, ukázal i zcela nové logo, které na Twitteru nahradí ikonického ptáčka.

Již v neděli vypustil Musk do světa první tweet, v němž naznačoval, že Twitter přijde o své jméno a s ním možná i o symbol ptáčka. Sledující pak byli svědky nekonečné série tweetů, ve kterých Musk hovořil o nadcházející proměně. Sliboval, že pokud se objeví dostatečně povedené logo s iniciálkou „X“, změna proběhne už zítra.

Twitter už dávno není jen „Twitter“

Elon Muskův vliv na Twitter se projevil již v minulosti, když změnil oficiální název společnosti na X corp. Písmeno „X“ je tedy patrné téměř všude, kam se Musk podívá. Bylo součástí původního názvu PayPallu, objevuje se ve jménech jeho společností SpaceX a Tesla, zabydlilo se v názvu X.Ai a nyní získává dominantní pozici i na sociální síti Twitter, kterou chce přetvořit na „X, aplikaci pro všechno“.

Dlouhá léta odkládaná doména X.com konečně nachází své využití, a to jako hlavní adresa nově rebrandovaného Twitteru.

Smíšené reakce na změnu

Jak to u revolučních změn bývá, reakce uživatelů Twitteru na nové jméno a logo jsou smíšené. Fanoušci Elona Muska jásají nad každým jeho krokem a vítají proměnu s nadšením. Avšak dlouholetí uživatelé této sociální sítě nejsou tak nadšení.

Například youtuber Marques Brownlee, který na Twitter vstoupil již v roce 2009, tvrdí, že to pro něj bude nadále pouze Twitter. Toho se Musk ihned chopil a prohlásil, že to nebude trvat dlouho, než se všichni začnou přizpůsobovat novému názvu.

Muskova éra na Twitteru přináší změny

Elon Musk přinesl na Twitter řadu změn. Nedávno oznámil, že omezí počet soukromých zpráv pro neplatiče, a přidává podobnou funkci LinkedInu pro ověřené organizace. Nejnovější inovací má být možnost sdílet „velmi dlouhé a komplexní články“. Tato nová funkce, nazývaná Articles, se užívá místo původního pojmu „Notes“.

Zdroje info: Twitter, https://www.theverge.com/2023/7/23/23804629/twitters-rebrand-to-x-may-actually-be-happening-soon

Náhledové foto: Pixabay