Elon Musk se nezastavuje. Představil novou firmu zaměřenou na umělou inteligenci

Elon Musk

V posledních týdnech se toho kolem Muska děje opravdu hodně. Nedávno se potýkal s problémy Twitteru a jeho novou konkurencí a teď představil světu nový projekt s názvem xAI.  Společnost se zaměřuje na umělou inteligenci a má za cíl porozumět pravé podstatě vesmíru. Po kontroverzích kolem ChatGPT se Musk rozhodl vybudovat alternativu, která bude klást důraz na objektivitu a pravdivost.

Elon Musk a jeho vize umělé inteligence

Musk ve středu 12.7. 2023 oznámil vznik nové společnosti zaměřené na umělou inteligenci. Po měsících různých úniků o tomto projektu teda vzniká přímá konkurence pro ChatGPT. Společně s oznámením projektu byl představen i tým deseti zaměstnanců. Musk bude osobně vést tuto společnost, která podle webových stránek „bude úzce spolupracovat s Twitterem, Teslou a dalšími firmami, abychom se posunuli dál ve směru naší mise.“

Pravda a porozumění vesmíru

Cílem společnosti xAI je porozumět pravé podstatě vesmíru, jak uvádí na svých webových stránkách. Tento záměr odráží slova Elona Muska, který již dříve používal podobnou formulaci při popisu svých ambicí v oblasti umělé inteligence. Musk byl původním podporovatelem společnosti OpenAI, která stojí za vytvořením ChatGPT. Později však společnost kritizoval za opatření, která mají zabránit šíření zaujatých nebo sexistických odpovědí.

Hledání pravdy a řešení vědeckých tajemství

V dubnovém rozhovoru s moderátorem Tuckerem Carlsonem Musk naznačil plány na svůj nový projekt v oblasti umělé inteligence. „ Založíme něco, co nazývám TruthGPT,“ řekl, Musk. Podle něj bude umělá inteligence hledat maximální pravdu a zajímat se o porozumění vesmíru.

Obavy a budoucnost umělé inteligence

Elon Musk již několik let otevřeně hovoří o umělé inteligenci a varoval před jejím potenciálním ohrožením pro lidskou civilizaci. Jeho nová společnost xAI je reakcí na jeho obavy a snahou vybudovat umělou inteligenci, která říká jen pravdu.

Jimmy Ba, profesor na Torontské univerzitě a známý výzkumník v oblasti umělé inteligence, který se připojil k týmu xAI, uvedl, že cílem je vytvořit umělou inteligenci, která dokáže pomoci při řešení široké škály problémů, kterým čelí lidstvo.

Zdroje info: Twitter, https://edition.cnn.com/2023/07/12/tech/elon-musk-ai-company/index.htmlhttps://www.washingtonpost.com/technology/2023/07/14/xai-elon-musk-ai-company/

Náhledové foto: Pixabay