Možnosti kvalitního spoření pro děti

Spoření děti

Stavební spoření, tento výhodný a bezpečný finanční produkt, je stále populární, přestože je na trhu již více než 20 let. Ještě nedávno se o něm hodně mluvilo a vypadalo to, že projde mnoha změnami. Nakonec podmínky zůstaly stejné, ale úroky na spořicích účtech klesly.

Kdy založit dětem stavební spoření

Jistě myslíte na budoucnost svých dětí a chcete jim připravit co nejlepší start v době, kdy se budou chtít osamostatnit a pořídit si vlastní bydlení. Nebo předpokládáte, že vaše dítě bude studovat a vy chcete jeho studium do poslední chvíle financovat. V tomto případě je vhodné zřídit si produkt na spoření pro děti co nejdříve. Ideální je začít spořit dětem již v raném věku, což ale bývá pro mladé rodiny a jejich finanční situaci dost nereálné. Abyste mohli stavební spoření zřídit pro své dítě co nejdříve, klidně požádejte prarodiče, aby vám v začátcích pomohli. Určitě vás neodmítnou a pomohou vám.

Proč zřídit stavební spoření pro děti

V České republice je stavební spoření jedno z nejoblíbenějších a také nejvýhodnějších spořících produktů a stále více lidí jej využívá při financování bydlení. Co byste tedy měli vědět, než si stavební spoření sjednáte? Vedle ročního výnosu z vkladů máte možnost získat státní podporu. Ta může dosáhnout až 2 000 Kč. Svými vklady si dále vytváříte nárok na úvěr s nižší úrokovou sazbou. Nemusíte se bát, že byste o naspořené peníze přišli, ze zákona jsou totiž pojištěny. Toto jsou specifika, která jsou společná všem stavebním spořitelnám. Dále už má každá společnost svůj vlastní produkt a s ním spojené podmínky.

Nejvýhodnější stavební spoření

Obecně nelze říci, které stavební spoření je nejvýhodnější. Je to dáno aktuální nabídkou jednotlivých stavebních spořitelen, která se neustále mění. Stavební spořitelny se snaží, aby nalákaly co nejvíce klientů, předhánět se v nabídkách různých akcí pro děti. Předkládáme vám alespoň přehled bank, které poskytují stavební spoření v České republice. V současné době jsou na trhu tyto společnosti: Českomoravská stavební spořitelna, Stavební spořitelna České spořitelny, Raiffeisen stavební spořitelna, Modrá pyramida stavební spořitelna a Wüstenrot – stavební spořitelna. Zkuste si srovnat nabídky jednotlivých společností a vyberte si pro vás nejvýhodnější stavební spoření.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.