zlato

Jaká je nejlepší investice

Nevíte, jak nejlépe investovat své peníze? Chtěli byste investovat do vzácných kovů, do nemovitostí, nebo vás láká investovat do akcií? Potřebujete zjistit, která investice je výhodná? Na všechny tyto otázky naleznete odpověď v tomto článku.

Investice do zlata a stříbra

Investice do zlata a stříbra je určitě výhodná. Tyto kovy jsou uchovatelem hodnoty a chrání peníze před inflací. Na investici do zlata či stříbra není nikdy pozdě. Do zlata zatím nikdo moc neinvestuje, je to zhruba kolem 1-2 % světové populace. Nyní ho ve velkém kupují centrální banky. Jak tedy do zlata či stříbra investovat? Nejprodávanější jsou slitky ze zlata vážící 1 unce. Dále se prodávají slitky ze stříbra vážící 500 g a 1 000 g. Určitě nezapomeňte sledovat likviditu. Vybrat si také můžete z nabídky spořicích programů do zlata a stříbra, které jsou dostupné, neboť spořit peníze lze již od částky 500 Kč měsíčně.

Investice do nemovitostí

Určitě jste si všimli, že ceny nemovitostí jsou v dnešní době nízké. Stejné je to s úrokovou sazbou u hypoték. Je tedy vhodná doba ke koupi nemovitosti. Pravdou ale je, že i tato investice má špatnou likviditu. Musíte vynaložit vysoké náklady, ale výnos je pomalý. Klidně investujte do bytu a dále ho pronajímejte. To s sebou nese ale i rizika v podobě nájemníků, kteří vám mohou byt zničit či přestanou platit. Mezi další rizika investice do nemovitosti patří pokles cen nemovitostí, výše inflace, snížení příjmů a v neposlední řadě také snížení počtu obyvatel v místě, kde jste nemovitost koupili.

Investice do akcií

Investování do akcií se stává čím dál víc populárnější. Chcete-li investovat do akcií, musíte být připraveni nést zodpovědnost za zhodnocování svých peněz. Touto investicí můžete získat vysoký výnos i likviditu, naopak je spojena s velkým rizikem. Než začnete investovat na kapitálových trzích, musíte si ujasnit několik důležitých věcí. Ujasněte si způsob investování a to, na jakých trzích chcete investovat. A v neposlední řadě si zvolte základní parametry investic. Pokud s investováním začínáte, určitě využijte rad a doporučení makléřů a analytiků.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *