McDonald´s již prodává stejně jako před pandemií

01_McDonalds

Společnost McDonald’s tento čtvrtek uvedla, že celosvětové prodeje v jejích restauracích se v první části letošního roku vrátily na úroveň před vypuknutím pandemie. V prvním čtvrtletí vzrostly v meziročním srovnání o plných 7,5 procenta. Hlavní hnací silou tohoto růstu byl velký skok prodejů ve Spojených státech, o plných 13,6 procenta.Tržby za čtvrtletí vzrostly na 5,12 miliardy dolarů, a překonaly tak 4,7 miliardy dolarů z loňského roku, i 4,9 miliardy dolarů v prvním čtvrtletí roku 2019.

Kuře jako hit

Vedení společnosti je s oživením spokojeno, o to více, že k němu došlo i přes mnohá provozní omezení přetrvávající v mnoha částech světa. Zisk se za první čtvrtletí vyšplhal na 1,5 miliardy dolarů, o rok dříve to bylo 1,1 miliardy dolarů.

Hlavním tahounem bylo na nejdůležitějším americkém trhu kuřecí maso. Nové produkty v podobě kořeněných kuřecích nugetů a inovované verze kuřecích sendvičů tam lámaly rekordy prodejnosti. Obecně přitom platí, že rostou kategorie dodávek a drive through objednávek. Naopak segment snídaní roste pomalejším tempem. Vedení očekává, že i prodeje snídaní porostou s tím, jak se lidé postupně vracejí k standardnímu způsobu života. Současně lze nicméně počítat s tím, že některé návyky, které lidé během pandemie získaly, si již nezmění a přetrvají. Obliba dovážek by měla být jedním z nich.

02_McDonalds

Foto: Pixabay

Marketing je stále stejně důležitý

Manažeři McDonald´s také vyzdvihli nedávno oznámenou spolupráci společnosti se senzací K-popu, hudební skupinou BTS, která začne koncem května. Společnost doufá, že s ní zopakuje alespoň část úśpěchu, kterého minulý rok dosáhla díky podobnému partnerství s raperem Travisem Scottem. Ten jim pomohl ve Spojených státech a některých dalších zemích uvést na trh menu s názvem Cactus Jack sestávající z burgerem se sýrem, slaninou a salátem, středního nápoje a hranolek s barbecue omáčkou. Kombinace se v USA stala tak masivním hitem, že některým restauracím docházely klíčové ingredience.

Zdroj informací: https://finance.yahoo.com/news/mc-donalds-q-1-2021-earnings-235542811.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.