Makak, Double Karl, Dlužena, Nuteliér a další: Lidé si na sociálních sítích s politiky servítky neberou

Opoziční politici

Politika je v našich končinách mnohými lidmi považována za něco, o čem nemá smysl ani hovořit. Politická kultura je totiž často docela šílená. Častokrát slyšíme v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky urážky, sprosťárny a výrazy, které patří spíše někde do věznice či na stavbu nebo jinde. Hodně oblíbené jsou na sociálních sítích především různé přezdívky politiků. My se na některé nejznámější podíváme v následujících řádcích. Často jsou spíše smutné než veselé, ale takový je prostě politický bizár u nás.

Vede asi Andrej Babiš

Bývalý premiér je častým útokem různých vtípků. Z jeho přezdívek se nejčastěji užívá označení Bureš. Právě takto byl nejspíše veden u StB. Mnozí uživatelé poukazují na jeho minulost. Jinak se ale objevují i výrazy typu makak dle známého zvířete.

Dlužena jako další klasická přezdívka

Ano, takto je označována exministryně financí Alena Schillerová. Lidé ji takto označují nejspíše podle jejího hospodaření v ministerské pozici. Neustále připomínají její kauzu, kdy se nechala fotografovat s pávy a platil to stát. Označována je také jako influencerka. Jeden uživatel dokonce psal Choť topiče.

Double Karl

Karel Havlíček si to také schytává za své působení na dvou ministerstvech. Prostě uměl tak, že zvládal dva resorty. To hned tak neumí. Dvojitý Karel je poměrně frekventovaná přezdívka stejně tak jako Sony.

Ani prezident neunikne

Je to tak, označován je jako rozvědčík. Opět tato přezdívka připomíná jeho minulost. Té asi neunikne nikdo.

Nuteliér v akci

Ano, takto je označován současný premiér Petr Fiala. Zřejmě skrze své porovnávání známé dobroty u nás a v Německu. Pan profesor, jak zní jeho další pojmenování, to prostě s porovnáváním tohoto produktu nějak nezvládl. Návštěva Afriky mu nyní také zrovna jméno neudělá.

Politická satira u nás má dlouholetou tradici, nicméně sociální sítě jsou často za hranou a jde spíše o urážky. I tak se ale lze na politice občas pobavit.

Zdroje info: Autor, sociální síť X

Opoziční politici: Náhledové foto Alena Schillerová/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.