Lékaři chtějí renty. Když je mají vojáci a policisté, divit se jim nelze

Lékař

Je až neskutečné, co všechno by si různí lidé nevymysleli. Peníze chce prostě každý a výjimkou nejsou ani lékaři. Ostatně právě jejich práce je často neskutečně nedoceněná a pacienti si na ně otevírají ve zdravotnických zařízení pusu. Tlak je v tomto zaměstnání obří a o zodpovědnosti nemá smysl ani psát. V posledních dnech se doslova vyrojily informace o tom, že by si lékaři přáli doživotní rentu. Možná jste vystartovali ze sedaček a říkáte si, jak si něco takového mohou dovolit. Jejich nápad ale možná nějaké opodstatnění skutečně má.

Inspirovali se u vojáků a policistů

Proč mají rentu vojáci a policisté? Z jakého důvodu právě oni pobírají peníze i v době, kdy své povolání už nevykonávají? Uvádí se, že je to z důvodu nebezpečnosti jejich práce. Copak lékař není ohrožený, když přijímá feťáka nebo alkoholika, případně psychicky narušeného jedince? Nepochybně ano. Rentu by si tedy zasloužil úplně stejně jako policista, hasič nebo voják, který je vystaven nebezpečí. Na druhou stranu, policistů a vojáků, kteří nebezpečí vystaveni nejsou a nebyli, ale rentu pobírají, je mraky. To je právě neskutečné! Jak může pobírat rentu člověk, který pracoval jako policista celý život v kanceláři a do terénu se nedostal? V tomto světle bych rentu vybraným lékařům nepochybně přál.

Premiér lékaře kritizoval 

Nepřiměřený, neadekvátní a neopodstatněný požadavek. Takto se premiér naší země vyjadřoval. Je mu ale jasné, že rentu pobírající policisté nebo vojáci, kteří nikdy v nebezpečí nebyli, fakticky také vysávají stát? Těžko říct. Podle premiéra by rentu mohla požadovat spousta dalších profesí. Co třeba někteří učitelé ve speciálních institucích, kteří pracují s psychicky narušenými jedinci? Pokračovat bychom mohli i dalšími profesemi.

Částečné zrušení stávajících rent jako řešení

Rentu by měl podle mého názoru pobírat pouze člověk, který byl při výkonu svého povolání skutečně ohrožen na životě. Vysoce postavení policisté a důstojníci, kteří strávili svůj profesní život v teple kanceláře, by rentu brát rozhodně nemuseli. Nehledě na to, že peníze na renty prostě nebudou. Nejvíce proti zrušení rent by protestovali právě oni v pohodlí pracující policisté či vojáci, tím jsem si jistý. Rychle a za nic vydělané peníze totiž nikomu nesmrdí.    

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://cnn.iprima.cz/dozivotni-vysluhy-lekarum-neadekvatni-a-neprimerene-vzkazal-fiala-nesetril-kritikou-419697, https://www.policie.cz/clanek/prijem-vysluhove-naroky-a-dalsi-benefity.aspx

 Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.