Leasing auta z pohledu výhod a nevýhod

Ten, kdo si nemůže dovolit koupit auto přímo, může si na něj vzít úvěr a splácet je postupně. Tento úvěr si můžete vzít od jakékoli banky, nebo využít leasing na auto – což je vlastně úvěr, při kterém musíte zaplatit jistinu a zbytek ceny auta postupně splácíte. Až splatíte, vůz může přejít do vašeho vlastnictví.

Nižší požadavky na úvěr

Pokud chcete získat klasický úvěr, musíte splnit spoustu požadavků. Ty jsou v případě leasingu mnohem nižší. Například – nepotřebujete žádnou nebo jen malou zálohu.

Žádné opotřebení

Jednou z nejvíce frustrujících věcí, které kupci automobilů zažívají, je rychlý pokles hodnoty automobilů. Na rozdíl od domů jejichž hodnota se časem zhodnocuje, je po devíti letech pryč zhruba 80 procent hodnoty automobilu.

Nejnovější modely vozidel

Pro moderní řidiče, kteří vždy chtějí to nejnovější a největší auto, může být přechod z jednoho pronájmu do druhého tak snadný jako přechod z bytu v přízemí na jednotku v nejvyšším patře. Nájemci se nemusí starat o prodej nebo další obchodování s vozidlem.

Minimální údržba

Nájemci téměř vždy jezdí vozy, které toho nemají příliš najeto. Tyto vozy obvykle nejsou starší pěti let. Během těchto let vozy vyžadují jen velmi malou údržbu.

Náklady na údržbu

Nájemci i majitelé automobilů musí zaplatit za výměnu oleje a další běžnou údržbu. Ale v případě poškození zadních sedadel, zrcátek, čalounění, škrábanců a dalších poškození, které majitelé automobilů mohou jednoduše ignorovat, musí nájemci často platit. Nevlastní auto, takže jsou finančně zodpovědní za to, aby je vrátili majiteli v dobrém stavu.

Uzavřená smlouva

I když jsou leasingy obvykle považovány za méně dlouhodobý finanční závazek než klasický úvěr na auto, může být poměrně obtížné je vypovědět. Nájemci, kteří musí přerušit svůj nájem dříve, než skončí smlouva, jsou často zatíženi nemalými poplatky a pokutami.

Omezené přizpůsobení

Pokud auto nevlastníte, nemůžete si na něj pořizovat žádné „vychytávky“ v podobě potisků nebo instalace nových reproduktorů. Nájemce musí vozidlo v zásadě vrátit ve stejném stavu, v jakém si jej odebral.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.