Zonky půjčka z pohledu výhod a nevýhod

P2P půjčky se staly fenoménem současnosti. A není se vůbec čemu divit, vždyť se jedná pozoruhodné úvěry, které mají úplně jiný koncept než klasické půjčky v bankovním i nebankovním sektoru. Jakýmsi průkopníkem a v podstatě největší společností provozující tento typ úvěrování je Zonky. Právě na tuto peer-to-peer společnost se zaměříme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Nejprve si ji představíme a podíváme se na koncept P2P půjček a následně se zaměříme na charakteristiku Zonky půjčky a její výhody i nevýhody.

Znáte Zonky?

Možná máte jenom povědomí, o jakou společnost se jedná, a spíše jste využili nebankovních půjček, jako je třeba Creditka. Vězte tedy, že jde o společnost, kterou vlastní Petr Kellner. Spadá konkrétně pod skupinu PPF. Princip fungování P2P půjček není nijak složitý. Na jedné straně stojí investoři, tedy lidé, kteří hodlají investovat sumu pro půjčování. Na druhé straně jsou žadatelé o půjčku. Ti potřebují finanční prostředky získat. Na úvěru se tedy v podstatě nepodílí žádná společnost, která by nějakým způsobem ještě navyšovala půjčované částky.

Výše Zonky půjčky a další charakteristiky

Zajímavé příležitosti nabízí Zonky půjčky jak věřitelům, tak i dlužníkům. V každém případě, celkové rozmezí pro realizaci půjček se pohybuje od 20 000 do 750 000 korun. Maximální doba splatnosti je stanovena na 7 let. Co se týká úrokové sazby, tak začíná na 3,99 %. Určitě ale není zaručena pro každého žadatele podobně, jako je tomu u nebankovních půjček typu Microcredit a jiných.

Zonky půjčka ve světle výhod i stínu nevýhod

Určitě se vyplatí před realizací úvěru přečíst odbornou recenzi Zonky. Přesto vám i my nabízíme zkráceně výhody a nevýhody tohoto úvěru. Mezi hlavní přednosti patří bezesporu onen úrok startující na zmiňované hranici. Vše je transparentní a půjčit si lze na cokoli dle vlastního uvážení. Poplatek za zprostředkování činí pouhá 2 %. Za nevýhody lze považovat nutnost doložení příjmu a fakt, že zprostředkovatel nahlíží do registru dlužníků.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

  1. Jarek Odpovědět

    %Trochu v Zonkách investuji a pro mě jako investora je největší problém, že zonky právě věří téměř všemu co jim kdo řekne/napíše. Není výjimka, že někdo dostane úrok, 4,99 což by měl být velmi solventní a za tři měsíce je v insolvenci. Tak si říkám, že to s tím nahlížením do registrů a ověřováním příjmů nebude tak divoké jak se tady píše.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *