Kvůli penězům a moci všechno. Babiše v jeho kauze s Lipavským hájí všichni jeho věrní

Andrej Babiš

Fakt, že si bývalý premiér sháněl informace o ministru zahraničí Lipavském, je bohužel neoddiskutovatelný. Ano, tyto prakticky nejspíše pěstují i mnozí jiní politici, nicméně nejsou tak nešikovní, že se prozradí. Tak jako tak jde o nechutnou záležitost vztahující se přímo k rodině pana ministra. O vulgárním výrazu, za který se Babiš omluvil, by bylo vhodnější spíše pomlčet. Hodně zajímavé je ale i to, jakým způsobem bránili svého šéfa jeho nejbližší straničtí kolegové. Aby také ne, jejich guru byl na chvíli v ohrožení, a tak je třeba se ho zastat, ač to nejspíše vyzní trapně.

Rovenský by se podle Havlíčka měl za napráskání Babiše omluvit

V pořadu 360° na CNN Prima NEWS hovořil Karel Havlíček o tom, že by se Jan Rovenský měl za zveřejnění emailu omluvit. Proč? Neskutečné. Proč by nemohl takovýto email zveřejnit. Vždyť v něm expremiér zmiňuje rodinu druhého politika, což je to nejcitlivější. O nějakém férovém politickém boji nemůže být ani řeč. I sám Havlíček údajně čelí různým urážkám a nedivil by se tomu, kdyby ho takto někdo počastoval. Havlíček samozřejmě zmínil i Babišova syna, který byl do politiky zatažen.

Patrik Nacher tomu asi nerozumí

Vyjádřil se v tom smyslu, že nerozumí tomu, že je špatné shánět si informace o členech rodiny některého z politiků. Neskutečné. Jak se může takto politik vůbec vyjadřovat? Pan Nacher pravděpodobně nějak nepostřehl, že informace o rodinách a donášení zrovna nejsou ideálními praktikami. Prostě ale musí svému šéfovi pomoct, aby ne.

Alenu Schillerovou vyděsilo zveřejnění emailu

Přesně tak, vyděsilo ji, dle jejích slov, že média vůbec email zveřejnila. Opět se neřešila vulgarita Andreje Babiše a fakt, že sháněl informace o členech rodiny ministra Lipavského. No, strana je strana a musí držet při sobě. Chlebodárce je nejspíše pouze jeden jediný. Ten, který nevlastní Agrofert a nefiguruje v žádných kauzách, a hlavně nebyl v StB. Výmluva týkající se toho, že si Babiš zjišťoval data skrze to, že se chtěl zeptat, zdali by Lipavský poslal své děti na Ukrajinu, je chabá. Alespoň, že se pan předseda omluvil za sprosté slovo, to není tak častý jev.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://cnn.iprima.cz/rovensky-napraskal-babise-mel-by-se-omluvit-zada-havlicek-neuveritelne-zasl-skopecek-431336

Andrej Babiš: Náhledové foto Andrej Babiš/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.