Kteří herci vydělávají v Hollywoodu nejvíc? A kolik?

hollywood

Hollywood vnímáme jako svět luxusu a pohádkového bohatství. Pravda je trochu prozaičtější a uvedené charakteristiky se rozhodně netýkají všech. Ti nejlépe placení herci se ale o peníze bát skutečně nemusejí. Tohle jsou ti nejbohatší z nich.

Adam Sandler jako král žebříčku

Za minulý rok si herec, komik, scénárista, muzikant i filmový producent Adam Sandler přišel na neuvěřitelných 73 milionů dolarů, což je v přepočtu asi 1,7 miliardy korun. Svým gigantickým ziskem se může pochlubit tato hollywoodská americká hvězda již ve svých 57 letech. Mimochodem, Adam Sandler září i v novém filmu Netflixu „Kosmonaut z Čech“.

Díru do světa udělala i známá herečka Margot Robbie jež proslula především díky filmu Barbie, kde ztvárnila roli panenky od Matella. Její zisk byl o 14 milionů dolarů nižší než u nejbohatší hollywoodské hvězdy. V přepočtu si i tak přišla na 1,4 miliardy korun. Na třetí příčce se umístil herec Tom Cruise, kterého zná řada lidí především z filmu Top Gun. Ve svých ziscích nezaspal a vydělal si přes jednu miliardu korun, tj. 45 milionů dolarů.

Filmy

Foto: Pixabay

A co další hvězdy? 

V žebříčku deseti nejlépe placených hvězd se umístily celkově dvě ženy. Druhou nejbohatší herečkou se stala Jennifer Aniston, která si zahrála ve filmu Vražda v Paříži, kde nechyběl ani nejbohatší hollywoodský herec Adam Sandler. Umístila se tady na posledním z deseti prvních míst. Její výdělky by jí mohl ale kdekdo závidět, herečka, jenž v devadesátých letech hrála v seriálu Přátelé, stále vydělává ohromné peníze. Za každou odehranou epizodu seriálu tenkrát dostala v přepočtu zhruba 2 miliony dolarů, a i dnes jsou její honoráře extrémní.

Do hollywoodského žebříčku se zapsaly i další herci jako je kupříkladu Leonardo DiCaprio, Ben Affleck, nebo Denzel Washington, který i ve svých šedesáti devíti letech nemá rozhodně za co stydět. Jen za minulý rok si tento skvělý herec vydělal až 24 milionů dolarů.

Nakonec je třeba ještě dodat, že se jedná čistě o honoráře a nejsou započítány např. příjmy z reklamy.

Zdroje informací: Žebříček nejlépe placených herců v Hollywoodu za rok 2023 – Aktuálně.cz (aktualne.cz)

https://news.sky.com/story/adam-sandler-tops-forbes-list-of-hollywoods-best-paid-actors-13089257

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.