byznsy

Kvalitní podnikatelský úvěr

Vzít si podnikatelský úvěr, když začínáte s podnikáním, není nic neobvyklého. Finanční prostředky od banky vám umožní nejen nastartovat podnikatelské aktivity, ale také zrealizovat vám podnikatelský záměr. Přečtěte si, jaké úvěrové produkty si můžete vybrat jako začínající podnikatel a co musíte pro jejich získání splňovat?

Podnikatelský záměr

Pokud budete mít zpracovaný kvalitní podnikatelský záměr, který bude navíc doplněný o prognózu finančních údajů na dobu trvání požadovaného úvěru, vaše cesta k jeho získání bude jednodušší. Podnikatelský plán si zpracujte kvalitně, ale zároveň také realisticky. Jedná se totiž o jediný dokument, který banky u vás, jako u začínajícího podnikatele mají, jelikož nemohou posuzovat podnikatelskou historii a uzavřená účetní období. Nemohou tedy nahlédnout do standardních dokumentů, jako jsou daňová přiznání či finanční výkazy.

Podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele

To, že jako začínající podnikatelé máte probléms nedostatkem finančních prostředků, je celkem běžné. Nabízí se vám několik řešení. O podnikatelský úvěr můžete požádat banku, kde je ale podmínkou mít dobře zpracovaný podnikatelský plán. Zažádat o nebankovní podnikatelský úvěr můžete také u jedné z nebankovních společností, která nebude mít tak přísné podmínky jak banka. Pomoci k financím si lze také prostřednictvím kontokorentu. Pro financování projektů, které jsou podporovány z fondů EU, banky nabízejí speciální úvěry. Doporučujeme se informovat u vámi vybrané banky, zda poskytuje možnost takového speciálního financování. Podnikatelský úvěr, tedy jeho výši, vám umožní vypočítat kalkulačka.

Kontokorent

Nejsnadnějším způsobem, jak si můžete půjčit peníze od banky, je kontokorent, tedy možnost přečerpat prostředky na vašem běžném účtu do minusu. Částka ale není nijak závratně vysoká, jedná se o několik desítek tisíc korun. Abyste mohli využívat kontokorent, je samozřejmě nutné založit si u dané banky účet. Takovou podmínku však budete muset splnit i u sjednání jakékoliv jiné půjčky. Kontokorent bývá často pro začínající podnikatele jedinou možností, jak získat peníze pro své podnikání. S kontokorentem se jako začínající podnikatel nebudete moci příliš rozpínat, nicméně máte naději, že si s bankou sjednáte lepší podmínky, protože banky posují žádosti individuálně.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *