Vhodný podnikatelský úvěr

Ať už jste začínající podnikatelé nebo podnikáte již delší dobu, vždy potřebujete peníze. Ze začátku na „rozjezd“ vašeho podnikání, posléze na další podnikatelské aktivity. Nemáte-li příbuzné nebo známé, od kterých byste si mohli půjčit, nezbývá vám jiná možnost, než se obrátit na banky. Můžete si požádat i o nebankovní úvěr. My se však na následujících řádcích zaměříme na to, jak získat podnikatelský úvěr u bankovních společností.

Podnikatelský úvěr – podmínky

Požadavky, které jsou kladeny na dlužníky, nebývají u bank stejné, nicméně některé podmínky mají banky společné. Ve vašem podnikání musíte mít nejméně dvě ukončená daňová období podnikání, dále je nutností, abyste měli trvalé bydliště, popřípadě sídlo firmy a také občanství v České republice. Banky vám neposkytnou podnikatelský úvěr v případě, že vaše výsledky hospodaření nebudou kladné. Zaměří se také na platby, které jste provedli vůči Finančnímu úřadu, Správě sociálního zabezpečení a Zdravotní pojišťovně. Úvěr vám nebude poskytnut v případě, že vaše firma je v konkurzu, likvidaci nebo ve vyrovnání.

Typy podnikatelských úvěrů – kontokorent

Pokud žádáte o úvěr jako podnikatel, budou vám nabídnuty tato úvěry. První z nabízených možností je kontokorentní úvěr, který funguje podobně jako kontokorent na běžném účtu a většinou se sjednává na dobu jednoho roku. Výše povoleného přečerpání je však mnohonásobně vyšší než u kontokorentu na běžném účtu. Kontokorent se vám bude hodit zejména v případě, kdy nemáte soulad příjmů a výdajů. Tedy v případě, kdy musíte nejdříve zaplatit dodavatelům a teprve pak dostanete peníze za prodané výrobky nebo služby.

Provozní a investiční úvěr

Podnikatelům je nabízen provozní úvěr, který slouží k financování provozních potřeb, tedy na nákup investičního majetku. Vybrat si můžete úvěr krátkodobý, střednědobý nebo též dlouhodobý. Na jak dlouhou dobu si úvěr pořídíte, to závisí na druhu pořizovaného majetku a taktéž na délce vašeho podnikání. Další podmínky bývají individuální a jsou přizpůsobeny vašemu podnikání. Investiční úvěr si můžete zřídit za účelem pořízení investičních celků. Zřídit si jej můžete na rok až deset let. Další podmínky vám budou sděleny v závislosti na typu a délce vašeho podnikání a na tom, jakou investici s ním chcete financovat.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *