Která soutěž o peníze se vyplatí

Kritéria výběru soutěží o peníze mohou být různá. Jedním z nich je jistě dostupnost soutěže a částka, která se dá soutěží vyhrát. Mnoho lidí se zapojuje do vědomostních či talentových soutěží v televizi, jiní si zase oblíbili soutěže na internetu.  Některé české soutěže jsou zajímavé jak svým obsahem, tak i výhrou. Ať už se jde o soutěž o peníze, nebo soutěž o ceny, vždy je tu velké riziko, že se jedná o podvod.

SMS soutěže o peníze

V SMS soutěžích o peníze můžete vyhrát zajímavé částky. Pohybují se většinou od 500 až do 5 000 Kč. Stačí odeslat SMS a u některých soutěží se ihned dozvíte, zda vyhráváte, či nikoliv. Takové SMS soutěže nejsou omezené časem. Soutěžit můžete v kteroukoli denní i noční hodinu. Pokud vaše SMS nebude výherní, u některých soutěží velmi snadno zjistíte, kolik SMS je ještě třeba zaslat, abyste obdrželi požadovanou peněžní částku. Pravidla u jednotlivých SMS soutěží se liší. Je třeba si dobře přečíst soutěžní podmínky. SMS soutěže ale nemusí být jen o peníze, dají se v nich vyhrát i zajímavé ceny.

Telefonické soutěže

Telefonické soutěže jsou mezi lidmi také oblíbené. Sice ne tolik, jako když se zhruba před deseti lety rozjížděly, ale zájem o ně stále je. Formát telefonických soutěží najdete v podstatě na každé televizní stanici. A není tajemstvím, že se čas od času soutěžící stali obětmi menších či větších podvodů. Podle našeho názoru se telefonické soutěže o peníze nevyplatí. Dost často se totiž stává, že peníze výhercům nejsou vyplaceny. A než se domáhat výhry a rozčilovat se nad nekalými praktikami, je jistě rozumnější se takových a jimi podobných soutěží neúčastnit.

Televizní soutěže

Soutěžit o peníze můžete také v různých televizních soutěžích. Zmínit můžeme například vědomostní soutěž AZ-kvíz, kterou můžete na obrazovkách České televize sledovat již od roku 1997. V této soutěži proti sobě bojuje čtveřice účastníků a absolutní vítěz se pak „utká „ s bankomatem“, kde si náhodně losuje výhru. Soutěžit o peníze se dá také v soutěžích talentových. Oblíbené jsou například Československo má talent, Hlas Československa nebo SuperStar. Sledovanou soutěží, ve které můžete vyhrát 50 000 Kč je i Prostřeno. Přihlásit se do ní můžete v případě, že umíte dobře vařit. Pokud máte soutěživého ducha, vědomosti či talent, z nabídky televizních soutěží si jistě vyberete i vy.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.