Jak darovat peníze

A je to tu zase! Čas Vánoc se pomalu blíží a s ním i starost, jak a čím obdarovat své blízké. Většina z vás volí darovat místo dárku peníze. Nejenže vám odpadnou starosti se sháněním dárku, ale ve většině případů je obdarovaný spokojenější, než kdyby dostal nějakou věc, kterou vůbec nechtěl a nepotřeboval. Nemusíte volit klasický způsob, kdy peníze prostě jen vložíte do obálky. Pro darování peněz si totiž můžete zvolit jeden z originálnějších způsobů, které vám na následujících řádcích představíme.

Kdy je lepší darovat peníze

Pokud nevíte, co by si mohl dotyčný přát, a prohlížíte internetové e-shopy, či zoufale pobíháte po nákupních centrech, zadržte! Vaše schopnost vybrat v danou chvíli pro dotyčného vhodný dárek je více méně nulová. A koupit „něco“ jen proto, že je to v danou chvíli potřeba, není vůbec dobré. Většině z nás udělá radost nejen na Vánoce, ale i třeba na narozeniny finanční obnos. Ten může být darován originálně a zajímavě. Například na narozeniny je velmi populární darovat květinu, a to jak vázanou, tak v květináči, kdy do ní vměstnáte velké množství bankovek, kterými buď obalíte listy nebo květy, nebo je také můžete přivázat ke stonku.

Jak vtipně darovat peníze

Máte-li smysl pro humor stejně jako obdarovaný, forem, jak darovat peníze, je mnoho. Kupte si starý kožený pytlík nebo měšec a naplňte ho mincemi. Takový dárek se vám bude hodit v případě, že nechcete darovat velkou částku peněz. Ale i takový měšec celý naplněný padesátikorunami dá dohromady pěknou částku. Obdarovaného určitě potěšíte svým nápadem. Nicméně v případě velmi drobných mincí asi bude muset peníze rozměnit na nějaké vhodnější oběživo.

Peníze místo balicího papíru

Jestliže chcete na Vánoce někoho obdarovat symbolickým dárkem a současně darovat peníze, zkuste ho zabalit místo klasického balicího papíru do balicího papíru z bankovek. Ten vytvoříte tak, že peníze zabalíte do potravinářské fólie, aby nedošlo k jejich zničení, a dárek do něj zabalíte. Takovým způsobem můžete darovat jak větší finanční obnos třeba na Vánoce, tak i menší vytvořením třeba jen etikety z bankovky, kterou nalepíte na flašku, bonboniéru nebo cokoliv jiného. Použít bankovky místo balicího papíru je velmi originální.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.