hypoteční kalkulačka

Australská hypotéka

Pokud uvažujete o hypotéce, je jasné, že se rozmýšlíte a hledáte pro vás tu nejvýhodnější. Nabídka hypoték je stále větší. Při vybírání konkrétní hypotéky zvažujte její jednotlivé aspekty a nerozhodujte se jen na základě zdánlivých výhod. Využít můžete portál Hypoteční kalkulačka, který vám pomůže s výběrem. Chceme vám představit australskou hypotéku. Není to hypotéka nová, nicméně je možné, že jste o ní ještě neslyšeli. A právě proto jsme se rozhodli vám ji popsat.

Australská hypotéka

Australská hypotéka je hypoteční úvěr, který je určena jak fyzickým, tak právnickým osobám. Je zajištěná zástavním právem k nemovitosti. Australská hypotéka je na českém trhu od roku 2012, kdy s její nabídkou přišla Hypoteční banka. V současnosti ji najdete také u jiných bank. Z australské hypotéky můžete financovat nemovitost nebo její rekonstrukci či vybavení. Výhodně tak můžete zkombinovat účelovou a neúčelovou hypotéku. Spočítat hypotéku si můžete prostřednictvím kalkulačky.

Výhody a nevýhody australské hypotéky

 Mezi výhody australské hypotéky patří zvýhodněný poplatek. Berete-li si hypotéku do 85%, váš poplatek bude maximálně do 3 000 Kč, do výše 70 % hodnoty bude vyřízení zcela zdarma. Podmínkou je však délka fixace na 5 let. Další výhodou je také to, že čím více si vypůjčíte, tím nižší bude vaše úroková sazba. Australská hypotéka není žádný převratný finanční produkt, a proto se nemusí vyplatit každému. Přestože jsou slevy se vzrůstající částkou zajímavé, doporučujeme vám porovnat si poplatky za vedení hypotéky, zda tuto slevu nepřebijí.

Banky poskytující australskou hypotéku

Mezi hlavní poskytovatele australské hypotéky patří Hypoteční banka. Mezi nabídkami hypoték je zajímavá hypotéka na družstevní byt, na rodinný dům, na koupi pozemku, na stavbu či rekonstrukci nebo na rekreační objekt, dále nabízí také americkou hypotéku či refinancování hypotéky. Pro vypocet hypoteky máte k dispozici podrobnou hypoteční kalkulačku. Hypotéky, které fungují na podobném principu, nabízí také ČSOB či GE Money Bank. V podstatě každá banka má ve své nabídce hypotéku, která má nějaké výhody oproti ostatním.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *