Krysy vylézají za tmy. Babiš už stihl zapálit svíčku

Babiš

17. listopad je svátkem, který bychom měli slavit s obrovskou úctou a respektem. Vždyť se jedná o připomenutí pádu totalitního režimu. Komunismus se u nás stal minulostí. My si od roku 1989 můžeme užívat svobody slova, projevu, volného cestování a spousty dalších věcí, jež bohužel mnohdy bereme jako samozřejmost. Horlivě přišel slavit také dosluhující premiér. V oslavném závodě obsadil první místo.

Jako premiér chtěl být první

Tak tomuto může věřit snad jen člověk, který je hluchý a slepý. Andrej Babiš si prostě splnil svou povinnost, aby nevypadal v očích potenciálních voličů v prezidentských volbách zle. Nic víc, nic míň. Hlavní motiv jeho ranního jednání je ale zřejmě někde jinde. Mimochodem, k pomníku totality na Národní třídě dorazil už v šest ráno. Tak zřejmě je zvyklý vstávat do práce. V tom to ale také asi nebude.

Pokrytecké schovávání se do děr

Na národní třídu vyrazil dosluhující premiér takto brzo hlavně z toho důvodu, že se sem ještě neshromažďovali lidé. A není se čemu divit. Ti, kteří sem půjdou uctít památku lidí, již bojovali za naši svobodu, by rozhodně s pokryteckým chováním premiéra neměli slitování. Jak může zapalovat svíčku na takovémto pietním místě člověk, který byl členem totalitní KSČ? Vždyť tito lidé bojovali právě proti takovým, jaký je on sám!

Světlo na konci tunelu existuje

Doufejme. I když se zřejmě tento člověk bude ucházet o post prezidenta naší země. Nezbývá jen doufat, že mu to jako občané nedovolíme. Nenecháme se snad otrávit jako Bečva ani zadotovat jako Čapí hnízdo. Budeme sami sebou.

Zdroj info: https://ct24.ceskatelevize.cz/

Andrej Babiš: Náhledové foto Úřad vlády ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.