Konec kódu banky 6100. Pozor na změnu účtu

účet

Jste klientem Equa banky? Pak zbystřete, neboť vás se tato změna týká. Jak poznat platbu nebo inkaso s původním kódem? Co jako klient musíte v tomto případě udělat? Na co si dát pozor?

Kód 6100 patřící bance Equa za necelý měsíc přestane platit. Proč tomu tak je? Jak už mnozí ví, tak banku Equa loni převzala Raiffeisenbank. U klientů Equa jsou stále evidovány platby na původní kód či číslo banky.

Jak poznat platbu nebo inkaso s původním kódem 6100

Pokud jste měli účet u Equa bank, tak si zkontrolujte vaše příchozí platby a případnou změnu včas nahlaste. Může se jednat například o výplatu, kterou vám na účet zasílá zaměstnavatel nebo jiné pravidelné platby. U stávajících se tak změní kód banky na 5500, který patří Raiffeisenbank .

V internetovém nebo mobilním bankovnictví stačí, když zadáte v historii pohybů do vyhledávacího pole „platba na 6100“. V detailu transakce uvidíte jméno i číslo účtu odesílatele platby, kterému je třeba změnu kódu nebo čísla účtu nahlásit. Poznámku „platba na 6100“ najdete rovněž i u plateb inkas, kde banka už dříve vyřídila změnu za vás. Klienti Equa nemuseli hlásit změnu u důchodů a různých sociálních dávek, jelikož se Raiffeisenbank už loni dohodla s Českou správou sociálního zabezpečení a Úřadem práce ČR na automatické změně.

Číslo účtu před lomítkem klientům zůstává. Jen v případě, kdy bylo číslo účtu klienta Equa shodné s číslem některého klienta z Raiffeisenbank, řešila toto banka individuálně. Jedná se však o méně než jedno procento klientů Equa.

Konečný termín platnosti

15. květen 2023 je poslední den, kdy budou na účet s kódem 6100 připsány platby, které banka odesílatele zpracovala a doručila k Raiffeisenbank. Od 16. května 2023 už nebude kód banky 6100 dostupný.

Změna se týká i v případě, pokud budete žádat o dávky nemocenského pojištění. Je třeba uvádět nové číslo účtu se správným kódem. Pokud už výplata probíhá, je ze strany sociální správy doporučeno, abyste provedli žádost o změnu výplaty dávek nemocenského pojištění prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na webu ČSSZ. V případě důchodového pojištění stačí, když provedete kontrolu, že je vám důchod vyplácen už na nové číslo účtu s kódem 5500 nebo na váš nový účet zřízený u jiné banky.

Zdroj: https://www.mesec.cz/aktuality/meli-jste-ucet-u-equa-bank-pozor-kod-banky-6100-prestane-platit/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=930121&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

https://www.cssz.cz/-/ukonceni-provozu-bankovnich-uctu-s-kodem-6100-byvale-equa-bank

Náhledové foto: Pixabay