Spořicí účty si drží úrokové sazby

Spoření

Rychle rostoucí inflace postupně mění zvyky českých střadatelů. Zatímco ti dosud drželi své rezervní prostředky především na běžných účtech, v současnosti kvůli mírně rostoucím úrokovým sazbám přecházejí na účty investičních fondů. Jelikož je inflace připravuje o investiční prostředky, odborníci jim neustále doporučují přispívat více do jiných peněžních nástrojů. Například do peněžních fondů.

Spořící účty a terminované vklady

Investiční prostředky lze jen stěží zajistit za současné inflace, ale její dopady lze přinejmenším zmírnit. A protože ne každý může být příznivcem do investování, nezbývá než se podívat na úročené nabídky běžných, investičních fondů a termínovaných účtů. Navíc účty rezervních fondů v dnešní době nabízejí ve srovnání s dobou před dvěma lety mimořádně vysoké výnosy, a to s minimálním rizikem.

Češi tak věnují stále větší pozornost svým spořícím účtům. Důležité je najít spořicí účetnajít spořicí účet. Z poznatků České národní banky vyplývá vzestupný trend v rámci sumy peněžních prostředků vložených na termínované účty. Ještě na začátku roku 2021 na nich měly fyzické osoby uloženo téměř půl bilionu, dnes se částka pohybuje kolem 800 miliard korun.

Jak to vypadá se spořením peněz u lidí?

Podle statistik si někteří nezvládají naspořit žádné peníze a mají dluhy. Pak jsou tu tací, kteří si zvládají našetřit alespoň 1-2000 měsíčně. Ti, co mají lépe hodnocenou práci si pak bokem odkládají i 5000 korun bokem. Kvůli zdražování potravin a energií mají pracovníci s nižšími platy problém vyjít se svými platy. Je to velký problém, který je potřeba řešit. Ale vládavláda se rozhodla občanům spíše nepomoci.

Bonus za založení bankovního účtu

Bankovní kontoBankovní konto už má založené snad každý. Nicméně to bankám nedává důvod přestat nás přetahovat k sobě. K tomu slouží různé obchodní taktiky. Nemusíte ani hned měnit svou současnou banku. I vedlejší účet vám přinese řadu výhod, dokonce vám ani nehrozí sankce za zrušení účtu. A jaké že z toho plynou výhody? Například u mBank můžete dostat 2000 Kč na nákup v Penny. Za každých 500 Kč se vám vrátí 100 Kč, ale musíte platit jejich kartou. Další banky nabízí například 1000 Kč za občasné používání konta nebo vám pošlou lístky do kina.

Zdroje info: pujcka.co, denik.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.