Kolik by superhrdinové Marvelu vydělávali v reálném světě?

Marvel

Univerzum, které stvořila společnost Marvel je mimo jiné ohromným strojem na peníze. Filmy, videohry, knihy, komiksy, oblečení, hračky… to vše přináší majitelům práv na jména a příběhy superhrdinů ohromné výdělky. Server money.co.uk se ale pro zpestření na svět Marvelu podíval trochu jinak a zkusil odhadnout, kolik by jeho nejznámější hrdinové vydělávali v případě, že by byli skuteční a živili by se v našem reálném světě.

Doktor Strange

Doktor Strange je hlavní postavou filmu z roku 2016 a jedná se o lékaře, který se po dopravní nehodě nejen vyléčí, ale získá i řadu superschopností, díky kterým může zachránit svět před hrozbou s jiné dimenze.

Server Doktoru Strangeovi přiřkl zkušenosti lékaře obecné medicíny a tím pádem i průměrný roční příjem 92 954 euro (přes dva a půl milionu korun). Ze všech superhrdinů Marvel univerza by Doktor Strange vydělával nejvíce.

Marvel

Foto: Pixabay

Black Widow

Schopnosti této sovětské špionky by jí podle všeho předurčovaly k tomu, aby se v běžném životě uplatnila jako ředitelka školy. Podle serveru by měla překryv svých schopností s těmi, které jsou třeba pro povolání ředitelky (plánovací schopnosti, manažerské dovednosti, analytické myšlení).

Jako ředitelka školy by Black Widow vydělávala 66 158 euro. To je více než 1,75 milionu korun (ano, odhady dělal britský server pro západoevropské publikum a tomu odpovídají i výdělky).

Black Panther

Na třetím místě pomyslného žebříčku se umístil Black Panther. Ten by byl podle autorů ideálním projektovým manažerem. Díky doktorátu z fyziky by se takto uchytil v některém z technických oborů. Díky tomu by jeho roční plat dosahoval výše 60 583 euro (asi 1,6 milionu).

Na dalších příčkách se umístili hrdinové jako Ant-Man (IT odborník a platem 54 768 euro ročně) nebo Kapitán Amerika (plánovač s 53 560 eury ročně). Na poslední příčce byl potom Wolverine (překladatel s platem 28 786 euro), který měl ale na druhou stranu pro své povolání největší předpoklady.

Zdroj informací: https://www.money.co.uk/pensions.htm

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.