Exprezident Trump chystá novou sociální síť

01_trump2

Prezident Spojených států amerických, který tuto funkci vykonával po jedno volební období a jeho mandát byl ukončen za velmi vyostřené situace v lednu 2021, nyní plánuje spuštění své nové sociální sítě, která by měla konkurovat dnešním gigantům. Co vše Donald Trump plánuje?

Motivace? Odstavení Trumpa z Facebooku a Twitteru

Nová sociální síť, která vzniká pod vedením Donalda Trumpa, by měla být dle agentury AP spuštěna v listopadu. V tomto měsíci by však mělo jít ještě o zkušební provoz nové sítě. Motivací prezidenta Trumpa je fakt, že provozovatelé sociálních sítí Facebook a Twitter odstavili jeho účty. To zejména kvůli tomu, že šířil dezinformaci, kterými vysvětloval fakt, že neobhájil prezidentské křeslo. Prohlašoval volby za podvodné, bez důkazů o pravdivosti těchto tvrzení. Navíc svými příspěvky o volání odpovědnosti a navádění davů vyústily v útok příznivců Donalda Trumpa na Kapitol – sídlo amerického parlamentu. Nyní je Tumpův účet na Facebooku zablokován nejméně do roku 2023. Twitter odstavil prezidenta natrvalo.

Trump byl na styku přes sociální sítě závislý

Zablokování účtu Trumpa bylo pro něj velkým problémem. Pokud chce znovu kandidovat v prezidentských volbách, je to pro něj problém stále. Donald Trump do jisté míry totiž spoléhal při svém politickém tažení právě na sepjetí jeho komunity příznivců s ním přes sociální sítě, zejména Twitter. I při ohlašování záměru vytvořit novou sociální síť Trump kritizoval nepříznivé zacházení k jeho osobě ze strany digitálních gigantů. Poukazoval také na to, že představitelé Talibánu jsou hojně na sítích, ale Trump zde být nemůže.

TRUH Social

Nová sociální síť Donalda Trumpa vyvíjí společnost Trump Media & Technology Group. Té šéfuje přímo Donald Trump osobně. Právě dle plánů společnosti a Trumpa by měla začít TRUH Social, jak se bude nová sociální síť jmenovat, fungovat v listopadu 2021 v rámci zkušebního provozu. Úplné spuštění a celostátní rozvoj sítě plánuje Trump na příští rok. Trump chce také s touto společností vstoupit na burzu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/trump-socialni-sit-vznik.A211021_060118_zahranicni_bur
Náhledové foto – Pixabay

 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.