Kdy to přijde k nám? Boj EU s migrací je tragický

Migrace

Ilegální migrace představuje pro Evropu obrovský problém. Ta si situaci ale zřejmě dost dobře neuvědomuje. V Bruselu se fakticky pouze mluví, ale konkrétní činy tak nějak nevidíme. Současná imigrační politika EU je sebevražedná. Vždyť se stačí podívat na situaci hned v několika zemích. Typické jsou v tomto ohledu třeba Švédsko, Norsko či častokrát v médiích zmíněný ostrov Lampedusa.

Na gangy ve Švédsku povolali armádu, zločinecké skupiny pronikají do Norska

Gangy ve velkých švédských městech neskutečně řádí. Nejde jenom o Stockholm nebo Goteborg.Přestřelky proběhly třeba v univerzitním městě Uppsala. Problém spočívá také v tom, že se zločinecké skupiny postupně dostávají také do Norska. Tyto gangy distribuují drogy pocházející z Jižní Ameriky. Situace je skutečně hrozivá. Na milion obyvatel připadají ve Švédsku 4 mrtví lidé, kteří zahynou při přestřelce. V Evropě je jinak průměr 1,5. Norsko žádá o pomoc Evropskou unii, nicméně že by se něco dělo, se říct nedá.

Zločinecká skupina Foxtrot

Právě ona stojí za násilím ve Švédsku. Vůdce Rawa Majid je nejhledanější osobou ve Švédsku. Údajně uprchl do Turecka, které ho nechce vydat. Skupina Foxtrot s tímto kurdským vůdcem postupně začíná své obchody realizovat v Norsku. Švédové zpřísnili své migrační zákony, nicméně migranti z Afghánistánu, Lybie a Sýrie do této severské země stále míří v solidních počtech.

Nouzový stav na Lampeduse

Na tento italský ostrov se za tři dny dostalo více než 10 000 migrantů, což je strašlivé číslo. Dokonce jde o větší počet lidí, než samotný ostrov trvale obývají. V letošním roce dorazilo do Itálie přes 125 000 migrantů.   

MigrantiFoto: Pixabay

Nečinnost EU povede k nárůst ghet a no-go zón

V Evropské unii se pořád jenom mluví. Nic víc. Dublinské dohody jsou zastaralé a Frontex nefunguje. Stabilizace Sahelu je nesmyslem. Ostatně Francouzi v Mali jasně dokázali, že tudy cesta moc nepovede. Nejhorší bude, až třeba ve Švédsku vznikne ortodoxní islámská politická strana. Získá třeba klidně i 20 % voličů a pak se budou všichni v uvozovkách bavit.

Brusel přerozděluje

Neskutečné. Neziskovky vozí do Evropy migranty a Brusel se stará o to, jakým způsobem je přerozdělit. Proč se nezasáhne silou? Potřebujeme tyto lidi, kteří jsou často neintegrovatelní? Dokud někdo nebouchne do stolu, vytvoří se velká ghetta a zóny, kam se obyčejný smrtelník nevydá v obavě o svůj život.  

Zdroje info: Autor, Twitter, https://www.aftonbladet.se, https://jaroslavcervenka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=807016, https://www.mvcr.cz/migrace/clanek/nelegalni-migrace-v-ceske-republice.aspx

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.