hypoteční kalkulačka

Kdy hrozí exekuce majetku

Jedním z největších strašáků současnosti je bezesporu exekuce nemovitosti. I proto je vhodné vědět, kdy nám hrozí a jakým způsobem ji řešit. Možností existuje v současné době velké množství, takže není problém najít některou z nich, díky níž se vám podaří exekutorům legálně doslova uniknout z lopaty. Podívejme se tedy podrobně na definici exekuce a také na spousty dalších aspektů, které s exekučním řízením jako takovým přímo souvisejí. Třeba vám některé naše rady budou užitečné.

Jaká je definice exekuce?

V nejrůznějších knihách a publikacích se dozvíte, co vlastně exekuce je, nicméně jedná se mnohdy o nesrozumitelné definice, které vám k ničemu nebudou. Jedná se o vyplnění soudního příkazu k zabavení majetku osobě, která má obrovské pohledávky, jež nebyla schopna za dané stanovené období uhradit. Jinými slovy, máte-li velké dluhy, které jsou již po datu splatnosti, je velmi pravděpodobné, že se se zabavením vlastního majetku můžete setkat.

Jak dochází k exekuci nemovitosti

Hned na počátku se nacházíme v situaci, kdy nebyla poškozenému uhrazena určitá pohledávka anebo větší množství závazků. Tento člověk, popřípadě firma anebo jiný subjekt podají k soudu návrh na zahájení exekučního řízení. Samotný navrhovatel si určí konkrétního exekutora  a v případě, že soud uzná nárok na prodej dané nemovitosti, nastává čas pro vymáhání exekuce. Celková prodejní cena přesahuje cenu pohledávky konkrétního dlužníka směrem k věřiteli.

Jak se zachovat z pohledu dlužníka?

Jestliže jako dlužník dostanete do rukou list, v němž jsou údaje o již započaté exekuci, měli byste co nejrychleji začít konat. Optimální je logicky ihned uhradit dlužnou sumu a tím zabrzdit celé rozjíždějící se soukolí. Pokud peníze nemáte, obraťte se na některou společnost, která je schopna vám dát půjčku, jež vše zažehná. Jinak se vyplatí v krajním případě i vyhlášení osobního bankrotu.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *