Kaufland u nás spustí konkurenci Amazonu či Mallu

online

Amazon, Mall, nebo třeba Aliexpress: to jsou některé z těch nejznámějších internetových tržišť, přes které u nás nakupují statisíce a miliony lidí. Na český trh však nyní vstoupí další velký hráč a výběr tak bude ještě větší. Bude jím obchodní řetězec Kaufland, resp. jeho online tržiště Marketplace. Malým i větším prodejcům umožní Marketplace zapojení do mezinárodní prodejní sítě, a poskytne jim potřebnou podporu. Zákazníci zase dostanou možnost vybírat si z milionu položek z nejrůznějších kategorií, od hraček po elektroniku, nebo potřeby pro kutily.

Marketplace v Česku

V České republice dojde ke spuštění Marketplace v nejbližších týdnech a od prvního okamžiku na něm bude prodávat své zboží na dva tisíce prodejců. Lze očekávat, že tento počet navíc postupem času poroste.

V současné době již Marketplace funguje v Německu a také na Slovensku. Velkou výhodou bude, že pro všechny tři národní verze Marketplace bude platit jednotná registrace a zákazníci tak budou moci nakupovat u všech prodejců bez ohledu na to, zda jsou z České republiky, Německa, nebo Slovenska. Množství nabízeného zboží tak bude opravdu velké.

shop

Foto: Pixabay

Podpora i úlevy pro prodejce

Aby Kaufland přilákal na Marketplace místní prodejce, nabízí jim prvních šest měsíců bez poplatků a provizí. Kaufland jim v systému nabídne také propagaci, reklamu, viditelnost ve vyhledávačích apod. Centrála celého systému je v Německu. Online nakupování je u Čechů velmi oblíbené a lze očekávat, že ani Marketplace nebude mít o zákazníky nouzi.

Konkurence je na českém trhu jistě velká, na druhou stranu má ale jistě takto velký a silný projekt vše potřebné k tomu, aby uspěl.

Zdroje informací: https://connect.zive.cz/clanky/kaufland-jako-amazon-ci-aliexpress-v-cesku-a-na-slovensku-spusti-online-trziste-marketplace/sc-320-a-215602/default.aspx

https://www.zboziaprodej.cz/2023/03/28/kaufland-spusti-svuj-marketplace/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.